DELFI VIDEO | Meelis Mälberg: orienteerumises on järelkasv kõige olulisem

 (2)

Täna 15. mail peetakse ülemaailmset orienteerumispäeva, mida tähistatakse samaaegselt enam kui 80 riigis. Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni eestvedamisel toimuva Ülemaailmse orienteerumispäev juhatab sisse orienteerumis nädalale 15.-21. mai. Sel nädalal Eestis toimuvad suuremad üritused leiab Eesti Orienteerumisliidu kalendrist.

Meelis Mälberg tutvustab videos Hiiul toimunud orienteerumis teisipäevakul Tillurada, rajal olid ka tema 2 last, kes kõik koos läbi tegid. Kõige suurem teema on alati järelkasv, lisas Mälberg.

Eesti Orienteerumisliidu president Meelis Mälberg kinnitab, et orienteerumine sobib igas vanuses inimestele. „Orienteerumises pole vanusepiire, nii on rajale oodatud nii lapsed, kes alles kõndima on õppinud, kui ka eakamad, kel liikumiseks on vaja kasutada keppi! Kutsun kõiki üle Eesti toimuvatele RMK Eestimaa orienteerumispäevakutele. Tulla saab kogu perega ja mõeldud on kõigile ning igaüks leiab enda oskustele ja võimete vastava raja. Suurematel päevakutel on lastele on avatud vahva Tillurada, mis pakub palju lusti ning kui lapsed sellest välja kasvavad ootavad neid teised rajad!"

Infot päevakute kohta leiad siit: www.päevakud.ee

Meelis Mälberg, Eesti Orienteerumisliidu president, viimase Riigikogu liige. Meelisel on ambitsiooni kasvatada Eestis orienteerumise tuntust ja harrastajanumbreid oluliselt, mullu töötati välja ka uus EOL-i arengukava.