Südamekuu läbivaks teemaks on liikumine ning iga nädal keskendub omakorda konkreetsemale teemale: liikumine ja vererõhk, liikumine ja kehakaal, liikumine ja kolesterool ning liikumine ja südamehaigused.

Kardioloog Margus Viigimaa sõnul on liikumine kõige lihtsam ning kõigile kättesaadav vahend, et enda eest hoolitseda ja terviseprobleeme ennetada. „Näiteks on liikumine ravimivaba võimalus vererõhu langetamiseks.
Vererõhu langetamiseks piisab minimaalselt 30 minutist kiirest kõnnist päevas,“ märkis Viigimaa. „Teise näitena tooksin fakti, et regulaarse liikumisega on võimalik langetada nn „halva“ kolesterooli taset 10-15 protsenti ja tõsta „hea“ kolesterooli taset 20 protsenti.“

Kardioloog rõhutas, et liikumine ei tähenda ilmtingimata spordiklubiga liitumist, vaid käimist, kepikõndi, jooksmist, jalgrattasõitu jms, mis on kõigile kättesaadavad. Südame-veresoonkonnahaigused on Eestis esmane suremuse ning üks peamine haigestumise põhjustaja. Üle poole kõikidest surmadest – 2014. aastal 8258 surma – oli põhjustatud vereringeelundite haigustest. Uusi haigusjuhte registreeriti samal aastal 75 604 inimesel.

Südamekuul korraldatakse igas maakonnas erinevaid liikumisüritusi ning need lisatakse kõik Terviseinfo portaali sündmuste kalendrisse. Praegu on teada üle 350 avaliku ürituse toimumine ning neid lisandub iga päev. Lisaks on Facebookis avatud üritus „Aprillis liigun poole rohkem“, kuhu samuti koondub info erinevatest ettevõtmistest ning materjale südametervise hoidmise kohta.

Südamekuuga on liitunud ka tervist edendavate töökohtade võrgustikku kuuluvad ettevõtted, samuti lasteiad ja koolid ning neis tehtavad tegevused jõuavad samuti südamekuu kalendrisse. Samuti lööb kaasa Südameapteekide kett, kes korraldab oma apteekides terve kuu jooksul tervisenäitajate mõõtmisi.