Seitsme kilomeetri pikkuse jooksuvõistluse võitis Raivo Alla Valgast ajaga 22.49. Teisele kohale tulnud Margus Koor Võrust lõpetas täna ligi minuti võrra hiljem, tema ajaks fikseeriti 23.47. Kolmandaks tuli Veiko Sulev Kaitsevägede Peastaabist ajaga 25.14

Naiste arvestuses oli täna kiireim Eveli Kurg Spordiklubist Maret-Sport ajaga 28.23. Teiseks tuli Margarete Merenäkk Tartust ajaga 31.40 ja kolmandaks valgalanna Margit Lõhmus (32.14).

Paju lahingu aastapäeva mälestuseks korraldatav jooksuvõistlus on iga-aastaselt Lõuna-Eesti jooksuhooaja avavõistluseks, mis toimub tavaliselt jaanuari viimasel nädalavahetusel. Võistlust on peetud ka kahekümne külmakraadiga. Tänagi valitsesid Valgas talvised ilmaolud – stardihetkel oli külma 12 kraadi.

Paju lahing, mille mälestuseks võistlust korraldatakse, leidis aset 31. jaanuaril 1919.a. Lahing oli üks Eesti Vabadussõja verisemaid, mille käigus sai Eesti poolel surma või haavata 156 sõdurit, sealhulgas sai surmavalt haavata ka Julius Kuperjanov. Lahingu tulemusena taganesid Punaarmee väed Valgast, mis võimaldas linna vabastada.

Võistluse toimumisele aitasid peakorraldaja Piret Granovskaja sõnul kaasa Kultuurkapital, Valga Linnavalitsus, Valga Politsei, Maanteeamet ja Kagu Teed.