Teisipäeval toimub loeng harrastussportlastele: Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima?

 (1)
Kristjan Port
Kristjan PortFoto: Martin Dremljuga

Teisipäeva, 17. novembri õhtul, algusega kell 18 toimub loeng "Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima?". Kõnelejaks Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port, rääkides "Treeni teadlikult" sarja loengus elu ning treeningu kooskõla planeerimise eesmärkidest.

Loengus saab osaleja ülevaate:

Kui palju on treening programm ja kui palju kunst?
Kuidas käsitleda keha püüdes seda allutada oma eesmärkidele?
Mis vahet on treenimisel ja võistlusteks ettevalmistamisel?
Mida üleüldse peab treenima? - kuigi kõik on kogenud, et treenimisel on kasulik efekt, kaob see kuhugi ära kui tahetakse saavutada head vormi

Need ja paljud teisedki küsimused on pakutava loengu aluseks ning vastuste leidmine on lektori peamiseks eesmärgiks. Loeng toimub Tallinna, Räägu 49. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Registreerida on võimalik sellele ja järgmiste teisipäevade loengutele registreerimise vormil.

Dotsent Kristjan Port on Tallinna Ülikooli Looduse- ja Terviseteaduste Instituudi spordibioloogia dotsent. Lisaks töötab Kristjan Port teadmussiirde ettevõttes Curonia Research, osaleb rahvusvahelistes tervishoiu ja infotehnoloogia projektides, teeb Raadio 2 tehnoloogiakommentaare saates Portaal ning on Eesti Spordimeditsiini klastri SportEST juhtkonna liige ja valdkonna ekspert. Samuti on ta olnud Eesti Sporditeadlaste Seltsi juhataja, Eesti Olümpiakomitee kutsekomisjoni juht ja Eesti Olümpiakadadeemia liige.

Kokku on detsembri keskpaigani loengusrajas "Treeni teadlikult" veel 3 erineva teemaga teisipäevast loengut.

Järgmised loengud on:

24.11 Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges - ortopeed dr Kaspar Rõivassepp
01.12 Sportlase psühholoogilised väljakutsed ja praktilised võtted nende lahendamiseks - Kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal
08.12 Erinevad taastumisvõimalused sportliku pingutuse järgselt - Füsioterapeut Lauri Rannama