LOENG: Ortopeed: Kuidas ravida seljahädasid vanusest ja spordialast tingituna?

 (1)
IDA - TALLINNA KESKHAIGLA, TAAVI TOOMELA
Doktor Taavi ToomelaFoto: ELISA TAIMRE

80 % meist kannatab elu jooksul seljavalude käes. Kergemad vigastused piirduvad enamasti pehmete kudede lihaste, kõõluste, kapslite, sidemete venituse ja rebenditega, aga raskemad? Kuidas hinnata seljavigastusi, arvestades oma vanust, anatoomiat, spordiala ja hooaega räägib ortopeed dr Taavi Toomela teisipäeva õhtuses harrastussportlastele suunatud loengus.

Spordisõbrad on oodatud 22. märtsil kell 18.00 loengusse koos praktiliste näidetega: "Seljavigastused sportlastel". Lektoriks on ortopeed dr Taavi Toomela.

Kuulaja saab ülevaate kergematest ja raskematest seljavigastustest, mis haaravad lülidevaheketast või luulisi struktuure - lülikehasid, lülijätkeid ja lülikaart. Käsitletakse vanuse ja spordialapõhiselt erinevaid vigastuse tüüpe ja kuidas seljavigastusi ravida nii, et naasmine treeningu ja võistluste juurde oleks kiire ja täismahuline. Millised on anatoomilised ja biomehhaanilised iseärasused? Kuidas sportlaskarjääri jooksul esinenud ülekoormus ja vigastused seljal võivad vajada edasist ravi, kuid enamasti on võimalik saavutada eakaaslastega sarnane elukvaliteet?

Lektor lülisambakirurgiale spetsialiseerinud doktor Taavi Toomela töötab Ida-Tallinna Keskhaigla lülisambakirurgia keskuses vanemarsti-ortopeedina. Viimastel aastatel on järjest kasvanud tippsportlaste arv, keda Ta igapäevaselt konsulteerib ja ravib. Lisaks osalemisele rohketel rahvusvahelistel ortopeedia ja traumatoloogia alastel konverentsidel annab lektor pidevalt loenguid antud teemal Eestis, Baltikumis ja mujal maailmas.

Seotud lood:

Treeni teadlikult sarja loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Loengu pikkus on ca 1,5 tundi, osavõtutasu 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Registreerimine: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult