LOENG: Õige spordivarustusega maksimaalne nauding treeningust ja keskendumine üksnes sooritusele


Marko Albert
Marko AlbertFoto: Martin Dremljuga

Mida kauakestvama spordialaga on tegemist, seda suuremat rolli mängib spordivarustus. Kui lühemate spordialade puhul ei pruugi spordivarustuse kitsaskohad veel esile tõusta (või vähemalt mitte nii teravalt), siis ultrasporti harrastades saab kiirelt (ja tihtipeale ka valusalt) teada, mis on hea ja mis mitte.

Kuna spordivarustuse valik on äärmiselt lai ja kirev, siis õige ja just sobiva varustuse leidmine võib osutuda parajaks väljakutseks. Kuigi kallim varustus ei pruugi olla parim, on sportlaste kogemused näidanud, et head ja toimivat asja odavalt ei saa. Mitme spordiala pühendunud harrastamise puhul on vägagi soovitav olla spordivarustuse kohapealt varustatud vähemalt topelt kogusega. Nt (ultra)triatlon nõuab osalt varustuse pidevat vahetamist ja teisalt tuleb valmis olla ka selleks, et varustus ei pea vastu või kulub suuremas osas ära. Varustuse puhul on oluline tähele panna ka seda, et see, mis sobib lühikeseks trenniks või võistluseks, ei pruugi alati toimida ülipika sportimise ajal.

Soovid olla teadlikum spordivarustuse valikul, siis väärtuslikke praktilisi teadmisi ja läbiproovitud nippe on 29.11 õhtul jagamas oma ala professionaalid triatleet Marko Albert ja ultratriatleet Rait Ratasepp loengus „Spordivarustusest ujumisel, rattasõidul ja jooksmisel“

Seotud lood:

Praktilises loengus saab osaleja vastused küsimustele toetused sportlaste kogemustele:
• kuidas õigesti vastavalt alale riietust/varustust valida?
• mida varustuse suuruse valimisel tähele panna?
• kuidas hoiduda villidest ja hõõrdumistest?
• milliseid lihashooldusvahendid ja -meetodeid kasutada?
• kompressioontooted ujumisel, rattal ja jooksul - kas ja millal kasutada?
• mida arvestada sobiva rattaasendi ja -seadistuse leidmisel?
• varustuse eluea ja sobivuse kindlaksmääramise nipid?
• kuidas pikendada varustuse eluiga?
• mida jälgida varustusel pingutuse intensiivsusest/kestvusest lähtuvalt?
• vahendid treeningandmete kogumiseks - kas ja milleks?
• varustuse kaal - kas, millal ja millele tähelepanu pöörata?
• millele tähelepanu pöörata vahendites külmemate ilmastikuolude jaoks?

Need ja paljud teisedki küsimused on loengu aluseks ning vastuste leidmine on lektorite peamiseks eesmärgiks igapäeva spordis, mida Albert ja Ratasepp nüüd jagavad Treeni teadlikult loengusarja raames 29. novembri õhtul. Loeng toimub algusega kl 18.00 Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Loengu pikkus on ca 1,5 tundi, osavõtutasu 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Loengule on vajalik eelnev registreerimine: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult
Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751.

Varustuse loeng on loengusarja "Treeni teadlikult" eelviimane loeng. Sügisel 2016 toimuv veel viimane loeng, kuhu on oodatus suusaharrastajad. 06.12 räägib murdmaasuusatamise koondise peatreener Jaanus Teppan teemal Suusatamise tehnikad, määrimise nipid ja paaristõuked?!

TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut korraldab loengusarja koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST ja Tallinn Liigub programmiga ning kaasrahastus on Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.