LOENG: Kirsti Pedak: Funktsionaalne testimine ja mida sellest järeldada?


Loeng
LoengFoto: erakogu

Spordisõbrad on oodatud 15. märtsil kell 18.00 loengusse koos praktiliste näidetega: "Funktsionaalne testimine ja mida sellest järeldada?" Lektoriks on TLÜ tervisespordi lektor Kirsti Pedak.

Kuulaja saab ülevaate erinevatest funktsionaalsetest testidest ja ankeetidest, mille abil on võimalik hinnata oma kehalist võimekust ja määrata tervislikku seisundit; mida järeldada, kas esineb tervisest tulenevaid vastunäidustusi treeninguks, vigastuste tekke ohtu ja on abiks treeningkavade koostamisel ja harjutusvara valikul. Lihtsad vastupidavuse, kiiruse ja lihasjõu testid annavad võimaluse suhteliselt täpselt määrata kuidas sinu treenimine kulgeb, millised on keha nõrgad kohad ning testitulemuste põhjal saad teha vajalikke muudatusi oma treeningkavas. Enesetestimine võimaldab välja selgitada, kas esineb tervisest tulenevaid vastunäidustusi treeninguks, vigastuste tekke ohtu ja on abiks treeningkavade koostamisel ja harjutusvara valikul. Kuid milliseid funktsionaalseid teste teha, mis on normid ja mis neist välja lugeda?

Treeni teadlikult sarja loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Loengu pikkus ca 1,5 tundi, osavõtutasu 6 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Loeng toimub koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST ja Tallinn Liigub programmiga.