Juba homme toimub loeng teemal: Taimsed toidulisandid - miks ja kellele?


Harrastusjooks Delfi
Foto: Christo Neemre

Homme (20. oktoobril) kell 18.00 on kõigil huvilistel võimalus osaleda loengus "Taimsed toidulisandid - miks ja kellele?"

Kõnelejaks anestesioloogia-, operatiiv ja intensiivraviteenistuse ülemõde Tiiu Sinikas, rääkides Treeni teadlikult sarja loengus taimsete toidulisandite vajalikusest meie organismile

Loengus saad ülevaate:

· milleks meile toidulisandid igapäevaseselus;
· mida toidulisandid meile annavad;
· mida toidulisandid sisaldavad;
· mida jälgida toidulisandite soetamisel nende koostises;
· haiguste tekkimise põhjustest ja nende vältimise võimalustest toidulisandite abil.

Taimsete toidulisandite praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist saab teada anda registreerimise vormil.

Tiiu Sinikas omab 34 aastat intensiivravi kogemust ja viimased 10 aastat tegelenud toidulisanditega. On teinud teinud uurimustöö palliatiivravi osast hooldus- ja aktiivravis. Treeni teadlikult sarjaloengu ettekandes selgitab Sinikas kuulajatele haiguste ennetamise põhjustest, võimalustest ja ravist. Toob näiteid, kuidas inimesed elustiiliga saavad muuta tervist, kas ja millised taimsed lisandid mis juhul abistavad.

Loengusari Treeni Teadlikult sügis 2015 järgmised loengud on:

27.10 Toitumisega taastumine mahu ja tippkoormuse perioodil - toitumisnõustaja Margus Silbaum
03.11 Veri korda, siis trenni - laboriarst dr Anneli Raave-Sepp
10.11 Intervalltreeningud - aeroobne ja anaeroobne, efektiivsus ja tulemused - personaaltreenerid Riina Suhotskaja ja Silja Siller
17.11 Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima? - TLÜ dotsent Kristjan Port

Loengusarja korraldavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste Instituut koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST.