Homme Dr Kaspar Rõivasepa loeng: spordivigastused – põlv ja hüppeliiges


Eesti jalgpallikoondise treening
Kaspar RõivasseppFoto: Taavi Arus

Homme, 24. novemberil, algusega kell 18.00 toimub loeng „Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges“. Kõnelejaks tunnustatud ortopeed doktor Kaspar Rõivassepp, rääkides Treeni teadlikult sarja loengus põlve- ja hüppeliigese piirkonnas valude põhjustest, sagedamini esinevatest probleemidest ning kuidas toimida.

Loengus saab ülevaate:
• Räägitakse detailsemalt põlve- ja hüppeliigesest.
• Kuidas tekkinud probleeme ravitakse?
• Millistel juhtudel ei piisa kodustest vahenditest ja tuleks otsida spetialisti abi?
• Soovitused ning näpunäited probleemide ärahoidmiseks.

Spordivigastuste teemaline praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist anna palun teada registreerimise vormil: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult

Kaspar Rõivasepp on Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Spordimeditsiini SA-s ortopeed, Eesti Jalgpallikoondise arst, Jalgpalliklubi FC Flora arst, mitmete rahvaspordiürituste, sh Tallinna Maratoni meditsiiniteenistuse juht. Dr Rõivassepp on üks eksperte, kes töötas välja liikumis- ja spordiürituste korraldajatele meditsiinilise turvalisuse juhendi.

Kokku on detsembri keskpaigani loengusarjas "treeni teadlikult" iga teisipäev erineva teemaga veel 2 loengut. Järgmised loengud on:
01.12 Sportlase psühholoogilised väljakutsed ja praktilised võtted nende lahendamiseks - kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal
08.12 Erinevad taastumisvõimalused sportliku pingutuse järgselt - füsioterapeut Lauri Rannama