TUTVU TERVISERAJAGA: Vasalemma terviserada


TUTVU TERVISERAJAGA: Vasalemma terviserada
Vasalemma terviserajadFacebook

Väikesed terviserajad arenevad ja arenevad jõudsalt! Üks nendest terviseradadest on Vasalemma terviserada, mis paistab silma ka innovatiivsuse poolest.

Vasalemma tervisrajal on võimalus sportida loodusliku pinnasega 1,9 km pikkusel ringil. Rada on piisavalt lai ning hooldatud, looduslik pinnas sobib jooksmiseks suurepäraselt - hoiab jalgu ja liigeseid. Rada sobib hästi ka kepikõnniks ning rattasõiduks. Talvel loomulikult suusatamiseks. SA Eesti Terviseradade abiga on sel aastal Vasalemma paigaldatud ka rajakaardid ning rajatähised.

Terviseraja eestvedaja Arbo-Karl Bramanis:

Rada sobib nii tõsisele harrastajale kui alustajale. On mõned tõusud ja mõned langused. Talvel pressime koostöös elanikega rajapõhja korralikult ära. Investeeringute abil on tulevikus plaanis osta ka klassikajälje frees.

Äramärkimist väärib, et Vasalemmas asuvad rajad on täielikult kaetud LED valgustusega. Siin on tähelepanekukoht ka kõigile teistele terviseradadeele - LED valgustus on pikas perspektiivis äärmiselt säästlik lahendus! Eestis, tõsi küll, üsna uudne.

LED lampide võimsus on 12W, naatriumlampide võimsus u. 60W. See on oluline vahe. Pikas perspektiivis tasub see kindlasti ära. Säästetud raha arvelt saab arendada teisi olulisi asju. Suur tänu tuleb selle eest öelda ka vallavanemale.

Seotud lood:

Lisaks on Vasalemmas mõnus ujumiskoht, mida pikas perspektiivis plaanis veelgi arendada. Terviseradade ja ujumiskoha vahel asub ka korralik valgustatud rannavolle väljak.

Tulevikus on plaanis rajada disc-golfi rada ja arendada ka ujumiskohta. Viimane küll jääb kaugemasse tulevikku.

Terviseradu arendavad Swedbank, Merko ja Eesti Energia.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.