Miks tasub süüa kaunvilju - ube, herneid, läätsi?

 (4)
Miks tasub süüa kaunvilju - ube, herneid, läätsi?
Lõkkel valmistatud oahautis (paremal).Foto: Bianca Mikovitš

Kaunviljad on taimed, mille kaunades kasvavad söödavad seemned ehk herned, kikerherned, oad ja läätsed. Kaunviljad sisaldavad rohkesti taimset valku, aminohappeid, mineraalaineid ja kiudaineid ning täidavad hästi kõhtu.

Kuigi kaunviljadest toidu valmistamine võtab aega, kaalub nende tervislikkus ja kasulikkus ajakulu mitmekordselt üle. Kaunviljad on kuulunud inimeste tähtsaimate toiduviljade hulka juba tuhandeid aastaid ja seda põhjusega, kirjutab Bioneer.ee.

- Kaunvilju hinnatakse eriti nende kõrge valgusisalduse pärast. Kaunviljade valk on üks paremaid asendamatute aminohapete allikaid ja inimorganismile hästi omastatav.

- Kaunviljad sisaldavad rohkesti mineraalaineid, eriti kaaliumi- ja fosforiühendeid jne. Kaunviljad sisaldavad ka palju B-rühma vitamiine, C-vitamiini, karoteeni, PP- ja K-vitamiini.

- Kaunviljades sisaldub rohkesti kiudaineid, need on olulised veresuhkru tasakaalustamisel ja kolesterooli langetamisel. Kaunviljade ühe portsjoni glükeemiline koormus on madal.

- Soodsa biokeemilise koostise tõttu on kaunviljade toiduks tarvitamine kasulik väga mitmesuguste tervisehädade, nagu vitamiinipuuduse, spasmide, kõrgvererõhu- ja suhkurtõve, samuti maksa-, neeru- ja põiehaiguste korral.

Seotud lood:

- Kaunviljad täidavat hästi kõhtu ja seda pikaks ajaks, kuna imenduvad aeglaselt ning hinnalt on kaunviljad soodne toiduaine.

Kuidas kaunvilju toiduks valmistada ning milline on nende valik, sellest loe Bioneer.ee-st. Lisaks leiad sealt ka kaks mõnusat retsepti.