Riietuse valik
Riietuse valikul tuleks lähtuda eelkõige mugavusest ja rõivaste funktsionaalsusest. Riietus peaks olema piisavalt elastne ja kerge ega tohi liigutusi takistada. On vältimatu, et aktiivselt liikudes hakkab inimkeha higistama. Seetõttu muutub naha pind märjaks, olemine muutub ebamugavaks ning organism hakkab otseselt sõltuma välistemperatuurist. Kui treeningsaalis või väljas on palav, tekib ülekuumenemiseoht. Kui aga õues on miinuskraadid, suureneb risk külmetuda. Riietumise ülesanne on luua keha ümber treenimiseks vajalik mikrokliima. Selle tagamiseks tuleb jälgida kihilise riietumise põhimõtet. Riidekihtide vahele jääb õhuvahe, mis parandab oluliselt ventilatsiooni ning aitab niiskusel keha pinnalt eemalduda.

Riietumise 3 kihti
- niiskust juhtiv aluskiht

- isoleeriv vahekiht

- kaitsev pealiskiht
Hea treeningsärk on esmatähtis efektiivse treeningprotsessi ja hea enesetunde loomisel!
Riietumisel kasutatakse kolme erineva funktsiooniga rõivakihti: 
1) Keha pinnalt niiskust transportiv aluskiht
Kehaga kontaktis oleva treeninsärgi aluskiht mõjutab kõige enam Sinu treeningprotsessi ja enesetunnet. Seega on oluline, et riietus oleks äärmiselt hea niiskusjuhtivusega ja kerge. Nende omaduste suurendamiseks kasutavad tootjad mikrokiust kangaid (näiteks DriFit), mis on väga vastupidavad, kiiresti kuivavad ja tänu spetsiaalsele konstruktsioonile äärmiselt hea niiskusjuhtivusega. Lisaks tagavad võrkpaneelid õigetes kohtades hea õhuliikumise, vältides keha ülekuumenemise eest.  
Puuvill on oma omaduselt küll pehme ja mugav materjal igapäevaseks kasutamiseks, kuid looduslikud kiud (puuvill, vill) on käsnasarnase ehitusega ja higistamisel tekkiv niiskus imendub nende sisse. Rõivas läheb märjaks ja raskeks, kleepub keha külge ja muudab olemise vägagi ebamugavaks.

2) Isoleeriv vahekiht
Vahekihi kasutamine riietuses muutub oluliseks välistemperatuuri langedes. Isoleeriva vahekihi ülesandeks on hoida kehasoojust ning samuti tagada niiskuse eraldumine. Siin sobivad kasutamiseks sünteetilistest kiududest valmistatud ja karustatud pindadega ehk Fleece riideesemed.

3) Väliskeskkonna eest kaitsev pealiskiht
Sügistalvised treeningud toimuvad sageli tuule, vihma ja lumega võideldes. Selliste tingimuste vastu peaks kasutama vee-ja tuulekindlat pealisrõivast. Rõiva vee-ja tuulekindlus saavutatakse materjali tiheda koega ja erinevate töötluste käigus, kus rõivamaterjali pinnale lisatakse veekindel laminaatkiht. Lisaks kaitsefunktsioonile on pealiskihi oluline omadus ka hingavus ehk niiskuse läbilaskevõime. Nö. tavalised kilejoped ja vihmakeebid on küll veekindlad, aga nende hingavus on olematu või minimaalne. Sellise jakiga treenides kondenseerub kehast eralduv niiskus rõiva sisepinnale ning takistab organismi optimaalset funktsioneerimist. Tulemuseks on “haudumine” iseenda higis. Tuntumad veekindlad ja hingavad materjalid on Gore Tex ja Clima-Fit.

Rõivakihtide kasutamist tuleb varieerida vastavalt ilmastikutingimustele ja treeningaktiivsusele.

Autor: Erik Aibast, Nike müügijuht