Kutse loengule, mis õpetab kodus enda liigutustegevusi ja seotud riske hindama


Kutse loengule, mis õpetab kodus enda liigutustegevusi ja seotud riske hindama
Kristi Pedak pidamas füsioterapeutidele loengutSportEST

Funktsionaalsete testide abil on võimalik hinnata komplektselt erinevate kehaosade liikuvust ja stabiilsust. See annab võimaluse harrastaja liigutustegevuses leida üles funktsionaalsed piirangud, mis võivad vähendada treeningute efektiivsust ning luua sooda pinnase vigastuste  tekkeks. Aga kuidas neid teste kodus teha?

2.12 õhtuses praktilises loengus annabki lektor füsioterapeut Kirsti Pedak nõu kodustes tingimustes funktsionaalsete testide sooritamiseks. Loengu kannab pealkirja: Kehalise võimekuse ja terviseseisundi hindamise testid. Algab kell 18.00, kestab ca 1,5h

Kuulaja saab ülevaate erinevatest funktsionaalsetest testidest ja ankeetidest, mille abil on võimalik hinnata oma kehalist võimekust ja määrata tervislikku seisundit. Enesetestimine võimaldab välja selgitada, kas esineb tervisest tulenevaid vastunäidustusi treeninguks, vigastuste tekke ohtu ja on abiks treeningkavade koostamisel ja harjutusvara valikul.

Loeng toimub Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudis, Tondi 55, Tallinn. Osavõtutasu 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Oma osalemissoovist anna palun teada: katrin.soidra-zujev@tlu.ee. Loeng toimub koostöös Eesti Spordimeditsiini klastri SportEST ja Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudiga loengusarjas TREENI TEADLIKULT. Lisainfo ja järgmised detsembri loengud: http://www.tlu.ee/harrastus 

Kirsti Pedak on 1996. aastast praktiseeriv füsioterapeut ja TLÜ õppejõud. Ta on lõpetanud 1993. aastal Tallinna Ülikooli Kehakultuuri Teaduskonna ning omandanud lisaerialana Tartu Ülikooli Liikumisravi eriala ning füsioteraapia V kutsekvalifikatsiooni. Pedak on töötanud  SA Tallinna Lastehaigla füsioterapeudina ja OÜ ARTHRON füsioterapeudina ortopeedia valdkonnas. Paralleelselt töötamisega viinud läbi rohkelt erialaseid täiendkoolitusi koostöös Eesti Füsioterapeutide Liidu ja erinevate koolitusfirmadega. Kirsti Pedak on ka Eesti Spordimeditsiini klastri üks eksperte spordimeditsiini valdkonna edendamisel.