KASULIK LOENG: "Veri korda, siis trenni!"


SEB Tallinna maraton.
Foto: Rauno Volmar

Teisipäeva, 3. novembri õhtul algusega kell 18 toimub Tallinna Ülikooli Räägu tänava õppehoones loeng „Veri korda, siis trenni“. Kõnelejaks Synlab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp, kes räägib "Treeni teadlikult" sarja loengus verepõhistest näitajatest, millega hinnata füüsilise koormuse talumiseks tervislikku seisundit ja võimalikku ülekoormust.

Doktor käsitleb meditsiinialases loengus eelkõige harrastus-, aga ka noor- ja tippspordi seisukohalt olulisi vereanalüüse, mida treenivad inimesed peaksid regulaarselt jälgima, et saada vastuseid järgmistele küsimustele:

- Milline on minu üldine tervislik seisund?
- Ega mul pole mõnda varjatud terviseprobleemi?
- Kas minu immuunsüsteem on tugev?
- Ega minu treeningkoormus pole põhjustamas lihaskahjustust?
- Kas mu lihased saavad treeningujärgselt piisavalt puhkust?
- Millised on minu organismi lihastööks vajalike ainete varud ning mida on vaja teha nende tasakaalustamiseks?

Lektor doktor Anneli Raave-Sepp töötab Synlab (endine Quattromed HTI) laboris laboriarstina 2004. aastast. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem laborimeditsiini residentuuri.
Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp Eesti suurima Synlabi labori Lõuna-Eesti regiooni tööd, nõustades laborimeditsiini ja erinevate analüüside osas pere- ja eriarste ning patsiente. Lisaks on ta õppejõud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Dr Raave-Sepp on tunnustatud laborimeditsiini alase koolitajana arstide ja meditsiiniõdede seas. Vabal ajal harrastab dr Raave-Sepp jalgrattasõitu.

Meditsiinialane praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas).

Registreerida on võimalik sellele ja järgmiste teisipäevade loengutele registreerimise vormil: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult

Kokku on detsembri keskpaigani iga teisipäev erineva teemaga veel 5 loengut. Järgmised novembri loengud on:

10.11 Intervalltreeningud − aeroobne ja anaeroobne, efektiivsus ja tulemused - personaaltreenerid Riina Suhotskaja ja Silja Siller
17.11 Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima? - TLÜ dotsent Kristjan Port
24.11 Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges - ortopeed dr Kaspar Rõivassepp
01.12 Sportlase psühholoogilised väljakutsed ja praktilised võtted nende lahendamiseks - Kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut ja Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST.