Kas sa tead kui palju firmade tippjuhid spordivad ja mis spordialadega nad tegelevad?

 (4)
Suusatamine
Foto: Hendrik Osula

Ärinõustamise ettevõte KPMG avaldas uuringu „Majanduse Pulss 2013“, kus 262 ettevõtte juhi ja omaniku arvamuse põhjal koostati ülevaade viimase aja suundumustest ja trendidest majanduses. Majanduskeskkonna analüüsi kõrval leidis uuringus käsitlemist ka juhtide kehalise aktiivsuse ja spordiharrastuse temaatika, millest käeolevaga ka Delfi Sport lugejale lühikese ülevaate anname.

Küsitlus viidi läbi kolmes riigis: Eesti – 131 vastajat, Läti – 64 vastajat, Leedu – 67 vastajat. 

Mitu tundi kulutab ettevõtte juht aktiivsele füüsilisele liikumisele või sportimisele?
Füüsiline tegevus ja treening on olulised töövõime säilitamiseks. Ligi 68 protsenti Eesti juhtidest liigub vähemalt 3 - 4 tundi nädalas, samas kui Läti ettevõtjatest teeb seda 44 ning Leedu ettevõtjatest 41 protsenti. Leedus on ka kõige suurem spordiga mittetegelevate vastajate osakaal – 21 protsenti võrreldes 13 protsendiga Lätis ja 2 protsendiga Eestis.

KPMG uuring "Majanduse Pulss 2013" KPMG

Mis on ettevõtete juhtide meelisspordialad?
Kõigepopulaarsemad alad, millega Eesti edukamate ettevõtete juhid tegelevad, on murdmaasuusatamine, rattasõit ja jooksmine; Läti juhid eelistavad jõusaali ja fitnessi treeninguid,rattasõitu ja võimlemist; Leedus on ettevõtete juhtide lemmikspordialadeks ujumine,tennis ja jooksmine.

KPMG uuring "Majanduse Pulss 2013" KPMG

Uuring täismahus: http://www.kpmg.com/EE/et/IssuesAndInsights/ArticlesPublications/Majanduse-Pulss/Documents/majanduse-pulss-2013-est-veeb.pdf