Juba homme loeng harrastussportlastele verenäitudest, mis mõjutavad sportlikke saavutusi ja näitavad ülekoormust


Juba homme loeng harrastussportlastele verenäitudest, mis mõjutavad sportlikke saavutusi ja näitavad ülekoormust
synlab laboriarst dr Anneli Raave-Seppsynlab Eesti

Homme, teisipäeva, 3. novembri õhtul toimub Tallinna Ülikoolis loeng „Veri korda, siis trenni", kus synlab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp räägib verepõhistest näitajatest, millega hinnata füüsilise koormuse talumiseks tervislikku seisundit ja võimalikku ülekoormust.

Laboriarst käsitleb meditsiinialases loengus eelkõige harrastus-, aga ka noor- ja tippspordi seisukohalt olulisi vereanalüüse, mida treenivad inimesed peaksid regulaarselt jälgima, et saada vastuseid järgmistele küsimustele:

- Milline on minu üldine tervislik seisund?

- Ega mul pole mõnda varjatud terviseprobleemi?

- Kas minu immuunsüsteem on tugev?

- Ega minu treeningkoormus pole põhjustamas lihaskahjustust?

- Kas mu lihased saavad treeningujärgselt piisavalt puhkust?

- Millised on minu organismi lihastööks vajalike ainete varud ning mida on vaja teha nende tasakaalustamiseks?

Loeng toimub Treeni teadlikult sarjad Tallinna Ülikooli Räägu 49 õppehoones. Loenf algab kell 18.00. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas).

Lektor doktor Anneli Raave-Sepp töötab Synlab (endine Quattromed HTI) laboris laboriarstina 2004. aastast. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem laborimeditsiini residentuuri.

Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp Eesti suurima Synlabi labori Lõuna-Eesti regiooni tööd, nõustades laborimeditsiini ja erinevate analüüside osas pere- ja eriarste ning patsiente. Lisaks on ta õppejõud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Dr Raave-Sepp on tunnustatud laborimeditsiini alase koolitajana arstide ja meditsiiniõdede seas. Vabal ajal harrastab dr Raave-Sepp jalgrattasõitu.

Seotud lood:

Registreerida on võimalik sellele ja järgmiste teisipäevade loengutele registreerimise vormil: http://www.tlu.ee/et/Loodus-ja-terviseteaduste-instituut/Taiendkoolitused/Koolituskalender/Treeni-teadlikult

Kokku on detsembri keskpaigani iga teisipäev erineva teemaga veel 5 loengut. Järgmised novembri loengud on:

10.11 Intervalltreeningud - aeroobne ja anaeroobne, efektiivsus ja tulemused - personaaltreenerid Riina Suhotskaja ja Silja Siller

17.11 Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima? - TLÜ dotsent Kristjan Port

24.11 Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges - ortopeed dr Kaspar Rõivassepp

01.12 Sportlase psühholoogilised väljakutsed ja praktilised võtted nende lahendamiseks - Kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal

Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut ja Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST.