LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Terje Hakman-Salokorpi soovitab inimestel lõdvestuda ja puhata


Terje Hakman-Salokorpi asutas koos Jocke Salokorpiga Tallinna Asthanga Jooga Kooli. Asthanga teele pühendumine muutis nende elu täielikult ja varasemad teemad jäid kõrvale, alles käi vaid üks - südametee. Terje ja Jocke on teinud kõike oma elus pühendumise ja kirega ning nii on nad mõlemad valitud teedel kaugele jõudnud nii spordis, tantsus kui ka aeroobikas.

Ashtanga vinyasa jooga on Hatha jooga dünaamiline vorm, mida õpetas Sri K. Pattabhi Jois ehk Guruji Indias Mysore’is asuvas tollel ajal Ashtanga Jooga Teaduslikus Instituudis (Ashtanga Yoga Research institute).

Selle lähenemise eripära seisneb eri asendite ehk asanate ühendamises vinyasa süsteemiga. Vinyasa tähendab hingamise ja liigutuste sünkroniseerimist. Selline tegevus tõstab kehatemperatuuri; lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Selle tulemusena paraneb vereringe; suureneb painduvus; keha muutub tugevamaks ning meel rahulikuks ja keskendunuks. Pideva harjutamisega suureneb teadlikkus omaenda kehast, meelest ja vaimust.

Lisainformatsiooni leiad www.ashtanga.ee