LIIKUMISAASTA 2014: Nädala soovitus ja harjutus - Kristel ja Kärt jagavad soovitusi, kuidas koos sõbraga lõbusalt trenni teha


Kärt Jalajas ja Kristel Päll on kauaaegsed sõbrannad ja töökaaslased treeneritena Meriton spordiklubis. Kärt on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri eriala ning Kristel psühholoogia eriala magistratuuri. Omavahel jagatavate teadmistega nõustavad ning toetavad treenerid oma kliente ning üksteist. „Koos treenida on alati mõnusam, kui teha seda pidevalt üksinda,“ ütleb Kärt. Kristel lisab, et üksinda ei pruugi jätkuda endal motivatsiooni kuni soovitud tulemuste saavutamiseni. Seetõttu on hea, kui on keegi kõrval, kes tuletab meelde, miks sa treenid, või ütleb, et saad hästi hakkama.

Liikumisaasta on hea võimalus tuletada inimestele meelde, kui oluline on enda tervise eest hoolitseda ja tunda ennast igapäevaselt oma kehas hästi. Kristeli ja Kärdi soovitus on leia enda treeningute kõrvale keegi, kes on valmis Sind toetama, mõistma, motiveerima ja tagant utsitama. Olgu selleks siis parim sõber, elukaaslane, õde-vend või hoopis personaaltreener. Viimase eeliseks teiste toetajate ees on professionaalsemad teadmised turvalisest ja tõhusast treenimisest ning toitumise põhialustest.