Lastejooksudest, kus stardis oli alla 12-aastased lapsed, võttis osa peaaegu pool tuhat last. Kõige nooremad ehk 1-3-aastased läbisid 250 meetri pikkuse distantsi. Kõige vanemad lapsed ehk 10-12-aastased jooksid 700 meetrit.

Õhtu lõppes teatejooksuga, kus Eesti koolide 11 kümneliikmelist võistkonda viis teatepulga ümber järve. Mulluist võitu kaitses Viljandi Gümnaasium, kes lõpetas jooksu ajaga 46.58. Järgmised neli võistkonda olid põhikoolide esindused. Parim põhikool oli Viljandi Paalalinna kool ajaga 48.03. Vaid üheksa sekundit kaotas Viljandi Kesklinna kool ning kolmas oli Põltsamaa Ühisgümnaasiumi põhikooli võiskond ajaga 48.39.

Gümnaasiumidest sai teise koha Põlva ajaga 48.50 ning kolmanda koha sai Põltsamaa 49.37-ga.

86. ümber Viljandi järve jooks saab stardi 1. mail kell 12. Starti on oodata ligi 4000 jooksjat ja kepikõndijat.