Kolmanda järvejooksu järjest võitnud Loskutovi kindel võit tuli 10,7 km pikkusel järveringil ajaga 34.32. Loskutovi jaoks oli see esimene kord võistelda jooksul ümber Pühajärve, teatab Stamina.ee.

Kaks madalamat poodiumikohta hõivasid Sportkeskus.ee jooksjad. Teisena lõpetanud eelmise aasta võitja Taivo Püi kaotas võitjale 30 sekundiga ja Aleksei Markov 41 sekundiga.

Naistest võtsid kaksikvõidu Tartu Ülikooli ASKi esindavad keenlased. Võitis Usila Koesch, kes ajaga 38.56 saavutas üldarvetuses kõrge 20. koha. Kohe tema järel lõpetas võitja kaasmalane Irene Chepkirui, kes kaotas Usilale 4 sekundiga. Kolmandana lõpetas Sigrid Valdre ajaga 42.04.

Kokku sai 29. korda korraldatud jooksul ümber Pühajärve tulemuse kirja 943 jooksusõpra, mis on 56 osalejat rohkme kui möödunud aastal.
Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales 250 last vanuses kuni 12 aastat. Seega osales värvikal jooksupäeval 1193 erinevas vanuses jooksusõpra.