Möödunud aastal tegi ühistreeningul, lasteüritustel, Heateo jooksul ja põhiürituse mõlemal distantsil kaasa kokku 8383 jooksjat ja kepikõndijat. Selle aasta niivõrd suur osalejate arvu kasv tuli ennekõike laupäevaste ürituste arvelt, kus lasteüritustel tegi kaasa 4022 ning Heateo jooksul 1073 osalejat. Eelmisel aasta oli lapsi 3494 ja Heateo jooksul 573 jooksjat ja kepikõndijat.

“Selle aasta esimene üritus on edukalt selja taga. Osalejate nägudest paistis maratoni mõnu ja need tuhanded, kes nädalavahetusel kohale tulid, said loodetavasti terveks suveks harjutamise motivatsiooni, et uuesti sügisel Tartu Linnamaratoni ja Sügisjooksu stardis olla,” rääkis võistluse direktor Kunnar Karu.

SEB 32. Tartu Jooksumaratoni võitis Roman Fosti, kes läbis 23km pikkuse distantsi uue eestlaste rekordiga 1:15:30. Seejuures edestas ta järgmisi rohkem kui kolme minutiga. Teine oli Dmitri Aristov (1:18:39) ja kolmas Ivar Ivanov (1:18:42). Naistest oli parim Evelin Talts ajaga 1:32:16.

Klubide arvestuses tuli esikohale KJK Lõunalõvi, teine oli Sparta Spordiselts ning kolmas Täppsportlased. Firmade arvestuses kuulus esikoht treeningplaan.ee nimelisele firmale. Teine oli Eesti Posti ning kolmas Swedbanki kollektiiv.

Kokku jõudis eile üle finišijoone esialgsetel andmetel 3858 jooksjat ja kepikõndijat. Neist 2116 läbisid 23km distantsi ja 1742 lühema 10km ringi.