Tamsalu-Neeruti maratoni võitsid Timo Simonlaster ja Laura Rohtla

 (13)
Timo Simonlatser võidumehena maratoni finišis, suusatamine
Foto: Tarmo Haud

Täna peeti Lääne-Virumaal 15. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mille võitis ülekaalukalt kohalik suusataja Tamsalu AO suusaklubi all sõitev Timo Simonlaster ajaga 2:05.24. Teine mees finišis, Madis Vaikmaa Sparta spordiklubist jäi võitjale alla 15 sekundiga.

Pjedestaali kolmanda koha hõivas suusasprinter Anti Saarepuu, kaotades Simonlasterile ühe minuti ja nelja sekundiga. Kiireim naine, Laura Rohtla Lääne-Virumaa Alpi suusaklubist, lõpetas 46 kilomeetrise distantsi ajaga 2:20.47 ning üldjärjestuses 25. kohal. Pikale rajale registreerus esialgsetel andmetel 690 suusasportlast.

Lühemale, 25 kilomeetri pikkusele distantsile registreerunud 196 suusataja hulgast ületas finišijoone esimesena Aleksandr Hlobõstin Sillamäe suusaklubist, mehe lõpuajaks fikseeriti 1:24.50. M-15 klassi kiireim, Lääne-Virumaa suusataja Taavi Luik Tamsalu AO suusaklubist, lõpetas üldjärjestuses kolmandal kohal ning läbis raja ajaga 1:27.04. N-15 klassi parimaks tunnistati kaheksandana finišeerinud Lääne-Virumaa neiu Merili Sirvel ajaga 1:32.32.

Võitja Timo Simonlasteri jaoks oli sellel nädalavahetusel tegemist juba teise suusamaratoniga, mees osales ka eile peetud 38 kilomeetrise distantsiga maratonil Jõulumäel. ″Alguses, kui seal n-ö käik peale pandi ja kõik kõvasti sikutama hakkasid, oli nii raske ja tunne, et tule kas või rajalt maha. Õnneks kannatasin selle ära, õigesti määritud suusad toimisid samuti ning päästsid sõidu,″ rõõmustas Simonlaster korda läinud maratoni üle.

Suurim tagasilöök tuli mehe jaoks 15 kilomeetrit enne finišit. ″Metsa vahel oli nii pehme, suusk vajus pidevalt raja põhjast läbi ning kuna olime Madis Vaikmaaga kogu distantsi kahekesi vedanud, siis tundsin, kuidas energiavarud hakkasid lõppema ning lihas kiskus krampi,″ suutis ta end siiski kokku võtta ning raskustest üle olla.

Suusataja avaldas kahetsust, et Tamsalu-Neeruti trass vaid maratoniks korda tehakse. ″Kahju, et rada talvel sõitmiseks väga harva sees on, inimestel võiks olla võimalus poolmaratoni või maratoni distantsi ka muul ajal läbida,″ rääkis sportlane, kes loodab tänavuse hooaja lõpuks oma kontole koguda ligi 5000 suusakilomeetrit.