Kas teed lisaks oma juhendatud trennidele veel endale eraldi ka trenni?
Varasematel aastatel, kui andsin nii vesiaeroobika kui ka spinningutunde kuus treeningut päevas, siis küll enda treenimiseks enam jõudu ega ka vajadust polnud, koormus oli niigi nagu tippsportlasel. Nüüd aga, mil osa töökoormust on asendunud ujumistreeneritööga, püüan ikka pisut juurde treenida, kas siis mõnda rühmatreeningut külastades või jõusaali võimalusi kasutades. Aga see kõik on ikka selline kerge treening, pigem mõnusa enesetunde jaoks. Talvel käin koos noorima lapsega uisutamas, suvel rulluisutame.
Kuidas alustad oma päeva?
Minu praegune elurütm käib meie pesamuna järgi. Seega alustan oma päeva tema kooliviimisega. Kuna kool asub piisavalt kaugel, kulub selleks ligi tund aega autosõitu. Sellele järgneb aeg iseendale. Hea kohv, kerge hommikueine. kosmeetilised protseduurid.
Kas iseloom on saatus? Kui tahtejõuline isik Sa ise oled?
Iseloom on arendatav ja lapse iseloomu arendamisega peaksid vanemad alustama juba üsna varajases lapsepõlves. Mäletan ennast eelkooliealisest ajast, mil isa õpetas mulle tireltõusu kangil – minu esimene reageering oli kohe „ma ei saa“ Seepeale manitses mind isa: “ Ära kunagi ütle esimese asjana, et ei saa, vaid hakka proovima.“ Ujujana tõusin ma meistersportlaseks ja Nõukogude Liidu noortemeistriks liblik- ehk delfiiniujumises. Ei saa öelda, et mul oleks olnud silmapaistvat annet, pigem oli see töökus ja tahtejõud. Ja see tahtejõud ei olnud mitte ainult minul, terve Eesti ujujate koondis ujus ca 8 km treeningul ja nii kaks korda päevas, lisaks veel üldkehaline ettevalmistus. Tänapäeval on mitmedki lapsevanemad öelnud, et nad ei taha oma last üheks või teiseks asjaks sundida, aga siinkohal meeldib mulle mõttekäik, et lapsevanemate ülesanne ei ole mitte ainult oma lapsele meeldiva lapsepõlve tagamine, vaid ennekõike edasiseks eluks ettevalmistamine. Ja elu ei ole alati kaugeltki mugav. Kui me aga maast madalast oma lapsed kõikidest väiksematest ebamugavustest eemal hoiame, siis ei pruugi see lapse iseloomu arengule kasuks tulla, seda enam, et laps tahabki üldjuhul tegeleda sellega, mis hetkel meelepärane, suutmata ette näha, mis kasu võiks tal ühest või teisest asjast aastate pärast olla. Selleks ongi lapsevanem, kes last seejuures suunab, innustab ja vahel vajadusel ka sunnib. Ka minu enda ema ütles mulle lapsena korduvalt: „ Sina, Nonna, saad alati hakkama!“ See lapsena oma vanemate poolt sisendatud enesekindlus on mind ka hilisemas elus palju aidanud.