Saaremaa kolme päeva jooksu võitis Taivo Püi

 (5)
Taivo Püi
Foto: Ilmar Saabas

36. korda peetud Saaremaa kolme päeva jooksu võitis teist aastat järjest Taivo Püi. Kolmele päevale jagatud maratonidistantsi läbis ta ajaga 2:16.21.

Püi läbis reedel Kuressaares joostud 10km ajaga 31.02, laupäeval Sõrve sääres joostud 16,195km ajaga 52.52 ning pühapäeval taas Kuressaares ja selle ümbruses joostud 16km ajaga 52.27. Kolme päevaga läbis Sportkeskus.ee meeskonnas jooksnud Püi maratonidistantsi tagajärjega 2:16.21.

„Raske oli, hiljuti Birminghamis läbitud poolmaraton on alles sees," ütles jooksuürituse võitja peale finišit. Kolm päeva praktiliselt üksinda jooksnud Püi märkis, et võit tuli ilma suurema vaevata. „Kahjuks või õnneks sel aastal konkurente ei olnud. Sain ise paraja tempo valida," rääkis juba teist aastat järjest Saaremaa Kolme päeva jooksu võitnud Püi.

Võitjale järgnes Margus Pirksaar Jooksupartnerist, kes oli kõikidel etappidel teine ning lõpetas koguajaga 2:22.44. Kolmandaks tuli parima saarlasena Tõnis Juulik (KJK Saare).

Parima naisena lõpetas kolmepäevase jooksu Annika Rihma (OK Põlva Kobras) ajaga 2:48.53.

Meeskondadest oli parim Sportkeskus.ee (Taivo Püi, Toomas Tarm, Kristo Reinsalu ja Henry Uljas) ja naiskondadest 3D BLOND (Annika Rihma, Kerti Einstein ja Janika Ardel).

Kokku lõpetas jooksu sel aastal 234 jooksjat 245-st starti asunust.

36. korda toimunud Saaremaa kolme päeva jooksu on ainsana kõikidel kordadel läbinud jooksu algataja Tõnu Vaher.