Pühapäeval toimub Verevi rannajooks


Pühapäeval toimub Verevi rannajooks
Foto: Raul Simson

Sel pühapäeval, 26. augustil toimub Elvas Verevi rannajooks, mis on ühtlasi Elva Jooksusarja teine etapp. Lastejooksud (300-600m) algavad alates kella 12-st, start 2,6 kilomeetrisele põhidistantsile antakse kell 13.00.

Jooksu eripäraks on mõnesajameetrised liivased lõigud, valdav enamus rajast aga kulgeb staadioni ja ujula vahelises parkmetsas. Verevi rannajooksu peeti ka 2009. ja 2010. aastal, meeste rajarekord on Kaur Kivistiku ja naiste oma Külli Pirksaare nimel.

Jooksu korraldajate hinnangul on Eestis küllalt pikemaid rahvajookse, kuid suhteliselt vähe võimalusi lühemate maade armastajatele. Verevi rannajooks annab võimaluse ka neile spordisõpradele, kes kümnekilomeetrist maad paljuks peavad ning jooksjatele, kellel paremad kiirusomadused. Harrastajatele, kes soovivad sügisel joosta eeskätt senisest paremini pikemaid distantse, on aga 2,6 kilomeetrine distants heaks ergutavaks trenniks.

Elvas Järve tänaval on pühapäeval liiklus jooksjate tõttu osaliselt häiritud vahemikus 13.00-13.15. Järgmine ja ühtlasi tänavu viimane etapp Elva Jooksusarjas on 28. oktoobril, mil toimub 5,2 kilomeetrine Elva tänavajooks. Elva Jooksusarja liidrid on praegu Margus Pirksaar ja Leila Luik.