Naistest tegi isikliku rekordi lähedase jooksu Leila Luik, kes võitis naiste arvestuse suure edumaaga oma õe Lily ees. Võiduaeg 34.59. Õdede Luikede järel finišeerus Olga Andrejeva. Teisel kilomeetril asunud Silberauto vahefinišisse jõudis kõige kiiremini Hasso Paap, kes lõpetas jooksu lõppkokkuvõttes kaheksandana.

Lisaks individuaalarvestusele peeti PAF Tartu Olümpiajooksul võistkondade arvestust. Kõige kiiremaks võistkonnaks kuulutati Stamina Arcotransport I, mille koosseisus jooksid Roman Fosti, Sergei Tšerepannikov, Priit Lehismets ja Kristo Reinsalu. Neljaliikmeliste võistkondade arvestuses jooksid teise koha vääriliselt FB Jooksmine I liikmed, kelleks olid Viljar Vallimäe, Mikk Laur, Christjan Lään ja Ahto Jakson. Kolmanda koha jooksid välja Stamina Arcotransport II jooksjad, kelle hulgas Jaanus Kallaste, Tarmo Reitsnik, Mark Mendel ja Alar Savastver.

PAF Tartu Olümpiajooksule andis stardi Tartu viimane olümpiamedalist Aleksander Tammert. Autasustamisel loosis Tammert välja peaauhinna reisi Ahvenamaale, mille võitis TÜ/ASK Fitnessklubi võistkond.

PAF Tartu Olümpiajooksu lõpetas 1159 jooksjat ja kepikõndijat. Kahel distantsil kokku osales 254 inimest rohkem kui eelmisel aastal. PAF Tartu Olümpiajooks oli Eesti Linnajooksude sarja esimene etapp, millele järgneb veel 5 jooksuvõistlust.

Sportliku päeva juhatas sisse ERGO Lasteolümpia, kus lapsed osalesid jooksuvõistlusel ja võtsid osa sportlikest mängudest. Kümnekilomeetri pikkusele rajale anti start kell 12 Kroonuaia sillalt. Rada kulges Emajõe kallastel asfalt- ja kõvakattega pinnasteedel. Finišeerujate meelt lahutas ansambel Kõrsikud.