Välisriigist tulnud rahvasportlastel tuli osalemiseks täita läbi kindla turismibüroo sooviavaldus. Seejärel muretses büroo viisa ning vajalikud piletid.

Kuuldavasti olla maratonil osalenud jooksuhuvilisi 27 erinevast riigist. Jooksjad finišeerusid Kim Il Sung'i staadionil, kus neid tervitas 42 000-pealine rahvamass, keda nelja tunni vältel jalgpalli ja võitlusspordiga lõbustati. Osalisi saatsid linnatänavatel kümned tuhanded pealtvaatajad.

Täispika maratoni võitis kohalik mees Pak Chol ajaga 2 tundi, 12 minutit ja 26 sekundit.

Maratonil kehtisid ka ajalimiidid. Täispikk distants tuli läbida nelja tunniga, poolmaraton kahe ja poole ning 10-kilomeetrine distants 90 minutiga.

Jooksul olid ka mõned reeglid. Nimelt ei tohinud kuskil lehvida ei USA ega Jaapani lippe. Ja riietus, mis oli liiga silmatorkav või poliitiline, keelati. Üks mees olevat läbinud maratoni teksapükstes. Kas tegemist oli poliitilise aktsiooniga või olid jooksuriides pesus, pole veel teada, kinnitab AP.