Laupäeval toimub Tartus Baltikumi suurim laste jooksuüritus


Laupäeval toimub Tartus Baltikumi suurim laste jooksuüritus
Foto: Leonid Nikolajev

Sellel laupäeval, 11. mail toimuvad Tartu Tähtvere Spordipargis SEB 31. Tartu Jooksumaratoni lasteüritused, kuhu on oodata ligi 3000 last. Nii suure osalejatearvuga on tegemist Baltikumi suurima just lastele mõeldud jooksuüritusega.

Kuna lapsi on üritusel väga palju, siis on stardid jagatud erinevate vanusegruppide ja distantside lõikes. Distantse on kokku kolm (400 meetrit kuni 4-aastastele, 850 meetrit kuni 8-aastastele, 2 km kuni 12-aastastele ning vanematele). Kõik lasteüritustel osalejad saavad osalejamedali, diplomi ning lisaks loositakse välja hulgaliselt auhindu. Osavõtt on igale lapsele tasuta ning tegemist ei ole võistlusega - paremusjärjestust ei selgitada, iga laps saab rinnamärgi numbriga 1.

“Sedasi proovime lastesse süstida pigem ikka spordi- mitte võistluspisikut,” ütleb Kunnar Karu, SEB 31. Tartu Jooksumaratoni võistluse direktor laste stardinumbri kohta. “Kuna paljud tänapäeva noored on üha passiivsema eluviisiga, siis loodame, et läbi lasteürituste jõuab spordiarmastus ka nendeni ning ehk kasvavadki just siit välja meie järgmised olümpiasangarid. Füüsiliselt aktiivsed lapsed on ka tervemad lapsed, seega loodame, et spordipisik jõuab võimalikult paljude lasteni ja ka nende vanemateni,“ lisas Karu.

Kuna lapsi on palju, siis on soovituslik üritusele eelregistreerida interneti teel: http://tartumaraton.ee/31-tartu-jooksumaratoni-lastejooksud-registreerimine

Üritusel on kohal ka Eesti Koolispordi Liit, kes korraldab SEB 31. Tartu Jooksumaratoni lasteürituse raames oma tervisepäeva “Looduse kilomeetrid”.

Koostöös ravimifirma Teva ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga korraldatakse ka Heateo jooks, mis asendab eelmistel aastatel toimunud avatud raja jooksu (4,3 km). Heateo jooksul kogutakse annetusi Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivõimlemise toetamiseks.

Päev pärast lasteüritusi, 12. mail toimub SEB 31. Tartu Jooksumaraton, mis ootab oma radadele ligi 4500 spordisõpra.