Jüri Ratase jalgrattasõidu võitis teist aastat järjest Erki Pütsep

 (4)
Jüri Ratase VIII jalgrattasõidu esikolmik poodiumil
Foto: Tanel Meos

Tallinnas, Pirita Spordikeskuses peetud Jüri Ratase VIII jalgrattavõistluse 10 km pikkuse põhidistantsi võitis uue rajarekordiga Erki Pütsep. Kui mullu oli tema võidutulemus samal ringil 17.51, siis täna kärpis ta vaatamata vihmasele ilmale tulemusest 45 sekundit. Uus rekordaeg seega 17.06. Teine oli Alges Maasikmets (18.16) ja kolmas Raimo Johanson (18.48).

Esikuuikusse mahtusid veel Sten Saarnits, Raido Kodanipork ning Anti Arumägi. Naiste arvestuses saavutas esikoha üldarvestuses 14. kohaga lõpetanud Liisi Rist, teiseks tuli Daisi Rist ja kolmandaks Triin Gede.

„Mul on väga hea meel, et jalgrattavõistlusel osalejate arv on järjekindlalt tõusnud. Tänavu püstitati uus rahvarekord, kokku oli võistlejaid 468. Inimeste kasvav huvi jalgrattaspordi vastu on rõõmustav ja annab ka mulle lisaenergiat ning tahet võistlusega jätkata,“ lausus ürituse peakorraldaja Jüri Ratas.

Tillu- ja lastesõidus osales 233 last, kes kõik said väikese meene, diplomi ja medali. Meeste- ja naistearvestuses võistles 232 inimest, kes said medali. Esimest korda võistlusprogrammi lisatud ratastoolisõidus oli kolm osalejat.

Kohal olid ka Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Operation Lifesaver Estonia esindajad ja Eesti päästeteenistuse maskott Nublu, kes andsid lastele edasi õpetussõnu heast käitumisest ning politsei ja päästjate tegevusest. Lisaks oli kohapeal tutvumiseks tuletõrjeauto. Osalejate vahel loositi välja mitmeid auhindu, näiteks Tallinki perereis Rootsi, kaks jalgratast ja reis Helsingisse.

Jüri Ratase jalgrattavõistlus on lõbus ja sportlik kogupereüritus, mis toimus esimest korda 2005. aastal. Võistlus on alati olnud kõigile huvilistele tasuta. Rattavõistluse eesmärk on populariseerida rattasõitu kui sportlikku harrastust ja meeldivat vabaaja veetmise viisi nii laste kui ka täiskasvanute seas.

Jüri Ratase VIII jalgrattavõistlust aitasid korraldada Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Pirita Linnaosa Valitsus, Lasnamäe Linnaosa Valitsus, Selver AS, AS KH Energia-Konsult, Lemminkäinen Eesti AS, Sportland, Tridens AS, Eesti Kultuurkapital, AS Põltsamaa Felix, Jeti jäähall, Harju tänava Uisuplats, AS Tallink Grupp, Hasartmängumaksu nõukogu, Valio Eesti AS, Sony Center, AS G4S Eesti, MTÜ Operation Lifesaver Estonia, AS Eesti Post, AS Leibur, AS Balbiino.