Heategevuslik selfie jooks kogub raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste uurimiseks


Heategevuslik selfie jooks kogub raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste uurimiseks
Foto: Wings For Life World Run / Red Bull Content Pool

8. mail algusega kell 14 toimub heategevuslik jooksuvõistlus Wings For Life World Run Selfie Run. Osa võtma oodatakse kõiki – nii tippsportlasi, harrastajaid, kõndijaid kui ka ratastoolides inimesi. Juba kolmandat aastat kogutakse sel viisil raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste uurimiseks.

Joosta võib igaüks oma vabaltvalitud rajal. Oluline on kaasa võtta nutitelefon, kuhu on eelnevalt tõmmatud Wings For Life World Run Selfie Run äpp ning tehtud annetus vastavalt oma soovile ja võimalustele.

1. Tõmba Wings For Life World Run Selfie Run äpp
2. Tee annetus äpi keskkonnas
3. Haara klapid ja telefon ning alusta jooksuga 8. mail, kui kell 14 eesti aja järgi kõlab terves maailmas stardipauk

Kuigi äpp ja jooksmine on tasuta, paluvad korraldajad äpi vahendusel tehtavaid annetusi. Vaid nii jõuab raha teadlasteni, et inimesi ravida.

Et tegu on teistsuguse jooksuüritusega on näha juba nimest. Ka korraldus on uudne. Igaüks valib ise oma jooksu alguspunkti, jooksu pikkuse paneb paika aga virtuaalne püüdja-auto. Finišijoon ei ole mitte jooksja ees vaid ajab teda taga! Esimesed 30 minutit antakse edumaad, misjärel hakkab virtuaalne püüdja-auto jooksjaid taga ajama. Esialgu kiirusega 15 km/h ning seejärel kiirust aeglaselt kasvatades. Finiš asub täpselt seal, kus püüdja-auto jooksjale järgi jõuab.

Seotud lood:

Wings For Life World Run algab üheagselt 34-s riigis üle maailma. Tegu on maailma ausaima jooksuvõistlusega. Jooksjaid ajab taga püüdja-auto – parim jooksja peab jooksma ka kõige rohkem. Teist aastat järjest saab heategevuslikul jooksul osaleda ka seal, kus ametlikku korraldust ei ole – Wings For Life World Run äpi abil ja vabalt valitud trajektooril. Jooksja eesmärgiks on saada püüdja-auto poolt püütud võimalikult hilja. Kõik võivad ja saavad osaleda – nii harrastajad, ratastoolis sõitjad kui ka olümpiavõitjad. Eelmise aasta võitja Lemawork Ketema, püüti kinni pärast 5 tunni ja 79 kilomeetri pikkust jooksu.

Mis on Wings For Life?

Miljonid inimesed üle maailma on pärast seljaaju vigastust sõltuvad ratastoolist – üsna tihti on tegu liiklusõnnetuse või kukkumisega. Wings For Life on mittetulunduslik seljaaju vigastuste uurimise fond, mille missiooniks on leida ravivõimalused. Wings For Life on alates 2004. aastast rahastanud teadusprojekte ja kliinilisi teste üle maailma. Olgugi, et ravi pole veel leitud, on suuri samme sinnapoole juba tehtud – Wings For Life World Run jooksuga on kogutud üle 7 miljoni euro, mis aitavad teadlastel nende eesmärgi suunas edasi töötada. Iga jooksusamm, mis on tehtud Wings For Life World Run jooksul ja Wings For Life World Run Selfie jooksul, on jooksusamm õiges suunas: www.wingsforlifeworldrun.com