10 km peal olid eest ära kolm meest: Rait Ratasepp, Raido Mitt ja Raivo Alla. Koos jätkati ka järgmised 20 kilomeetrit. Pärast 30 kilomeetrit Raivo Alla katkestas ning kahekesi jooksid finišijoone suunas Mitt ja Ratasepp. Raekoja platsile laotatud punasele vaibale saabus Mitt aga uhkes üksinduses. Teise koha sai tugeva lõpuga Ratasepp (+00.19) ja kolmandana finišeeris Ülari Kais (+3.55).

„Rait vedas enamasti, meil oli taga päris hea. Tegelikult oli kontrollitud jooks, kuid lõpus andis tunda, et jalad pole enam kõige värskemad. Üksi sain eest ära alles viimasel kilomeetril, kui Toomemäelt alla hakkasin tulema,“ selgitas jooksu kulgu maratoni võitja Mitt.

Naiste konkurentsis võitis 42 km distantsi teist aastat järjest Kadiliis Kuiv 2:54.50, kellele järgnesid Irina Biziaeva (+6.45) ja Lilian Jõesaar (+8.22).

Poolmarataoni võit läks Ibrahim Mukungale (KEN) ajaga 1:05.58. Poolmaratoni Eesti meistriks krooniti aga Karel Hussar ajaga 1:08.19. Hõbedale tuli Juri Kovaljov (+00.37) ja pronksile 1:09.41-ga üldarvestuses viiendana lõpendanud Dmitri Aristov. Kolmanda koha saanud Ilja Nikolajev (+1.12) meistrivõistluste arvestuses ei osalenud.

Poolmaratoni Eesti meistrivõistluste kiireim naine oli Liina Luik 1:16.48. Teise koha saavutas Laura Maasik (+1.51) ja kolmanda Marion Tibar (+3.20).

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 km jooksu finišijoone ületas esimesena Tiidrek Nurme 29:11 ning naistest Jekaterina Patjuk 35:24.

9. Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus esialgsetel andmetel 2347 inimest (neist 550 maratonidistantsile, 810 poolmaratonile ja 987 inimest 10 km distantsile). Kui juurde liita veel reedese Friday Night Runi 1144 ja kolmapäevase lasteürituse 903 salejat, saab linnamaratoni ürituste osalejate koguarvu 4394.

Tartu Linnamaratoniga tõmmati joon alla viiest osavõistlusest koosnevale Tartu Maratoni Kuubiku 2020 hooajale.