Filter maanteekarikasarja avaetapi võitis Reijo Puhm

 (1)
Kuusalu rattaralli 2013 finiš, võitja Reijo Puhm
Kuusalu rattaralli 2013 finiš, võitja Reijo PuhmFoto: Adam Illingworth/Rattaprofid

Filter maanteekarikasarja avaetapil, Kuusalu 20. rattarallil pälvis esikoha Reijo Puhm. Läti profiklubisse Rietumu-Delfin kuuluv Puhm edestas 89 km pikkuse põhidistantsi kümnemehelises grupifinišis Janek Tombakut (JTR) ja Ivo Suurt (Nissan Thule ProTeam). Võiduaeg 2:02.05 ehk keskmine kiirus 43,7 km/h.

Soosikud eraldusid ülejäänud seltskonnast varakult. Umbes 20. kilomeetril põgenes peagrupist 11-meheline grupp, kuhu kuulusid lisaks Puhmile, Tombakule ja Suurele veel Kristen Kivistik, Siim-Erik Alamaa, Gert Kivistik, Sander Sepa, Markku Ainsalu, Vahur Valvas, Karl-Arnold Vendelin ja Kristjan Oolo. Peagi jäi ette kümme ratturit, sest Gert Kivistik kukkus ja katkestas.

Peagrupp kaotas finišis kiirematele 2.30. Grupifiniši võitis ja sai 11. koha Karl Juudas (CFC). Astana spordidirektor Jaan Kirsipuu finišeeris peagrupi keskel ja sai 35. koha.

Naiste arvestuses läks kaksikvõit Itaalia profiklubisse Michela Fanini. Parim oli Grete Treier (üldarvestuse 15.), kes edestas Liisi Risti (18.) ja Kristel Koorti (90.). Klubide arvestuses oli parim Nissan Thule ProTeam, kellele järgnesid Rein Taaramäe Rattaklubi I ja Jalgrattaklubi VIKO.

Seotud lood:

33 km lühikese distantsi esikolmiku moodustasid Karl Patrick Lauk, Kristo Enn Vaga ja Carl Tõnismann. Kuusalu 20. Rattaralli pälvis rattasõprade sooja vastuvõtu. Kui eelmisel aastal oli stardis 299 inimest, siis tänavu asus joonele koguni 512 osalejat!

Filter maanteekarikasarja 2. etapp toimub 26. mail, kui on kavas Elva 28. rattapäev.