11. juunil toimub esimene Tõrva Ekstreemjooks

 (1)
Jooksmine
JooksmineAFP

11. juunil toimub esmakordselt Tõrva Ekstreemjooks, mille puhul on tegemist maastikul toimuva jooksuvõistlusega, mida ilmestavad mitmed looduslikud ja tehislikud takistused.

Tõrva Ekstreemjooks on ühtlasi üheks Tõrva90 tähtsündmuseks.

7km pikkune jooksurada kulgeb läbi mitmete veekogude, sekka metsa ja võsa, tõuse ja laskumisi. Võistluse käigus tuleb osalejatel muuhulgas hüpata alla ka Vanamõisa järve hüppetornist, mis on Baltikumi kõrgeim!

Võistluse peakorraldaja, spordiklubi Meie Liigume ühe eestvedaja Siim Ausmeesi sõnul on Tõrva Ekstreemjooksu puhul tegemist esimest korda Kagu-Eestis toimuva sarnase ettevõtmisega, mis pakub mõnusat vaheldust ja alternatiivi tavapärasele maastikujooksule. "Korraldajad planeerivad rajada takistusi selliselt, et nende ületamine oleks võimetekohane kõikidele osalejatele," lisas Ausmees.

Võistlema on oodatud kõik ekstreemjooksuhuvilised alates sünniaastaga 2006. Lisaks üksikosalejatele on võistlusele oodatud ka 3-liikmelised võistkonnad. Võistkondadele toimub eraldi arvestus ja samuti on ette nähtud eriauhind atraktiivseima kostüümiga võistkonnale! Oluline on mainida, et võistkonna liikmed osalevad ka võistluse individuaalarvestuses.

Kõikidele osalejatele on ette nähtud mälestusmedal ja erikujundusega võistluse peapael.

Tõrva Ekstreemjooksule saab registreeruda aadressil https://www.sportos.eu/ee/et/torva-ekstreemjooks/.