Traditsiooniline järvejooks tõi seetõttu starti ka palju Eesti tippjooksjaid, kes soovisid end võistlussituatsioonis proovile panna ja võrrelda enda jooksuvormi konkurentide omaga

Kõige kiiremini tegi 10,7 km pikkusele järveringile tiiru peale Juri Kovaljov, kes ajaga 34:29.8 võttis ka mõningal määral üllatusvõidu. Enne jooksu peamiseks võitja soosikuks peetud Karel Hussar lõpetas teisena ja kaotas võitjale 11 ning kolmandaks jooksnud Morten Saetha 32 sekundiga. Autasustamisele ehk esimese kuue sekka jooksed end veel Janar Juhkov (35:19), Marti Medar (35:27) ja Rauno Jallai (35:36).

Naistest oli kindel võitja võttis Jekaterina Patjuk ajaga 38:16.1, mis tagas talle üldarvestuses kõrge 16. koha. Teisena lõpetanud Laura Maasik kaotas võitjale 52 sekundiga ja kolmas olnud Liina Luik juba enam kui minutiga. Esikuuikusse võistlesid end veel Marion Tibar (41:17), Kadiliis Kuiv (41:24) ja Maria Veskla (41:43).

Delfi Järvejooksude sarja teise etapina kavas olnud Pühajärve jooksu lõpetas kokku 557 jooksjat ja ka kõndijat.

Pühajärve Puhkekeskus & SPA pargis asunud võistluskeskuses toimusid jooksupäeva alguses ka lastejooksud, kus jooksurõõme nautis 179 väikest jooksusõpra.

39.jooks ümber Pühajärve tulemused on vaadatavad SIIT.

Delfi Järvejooksude viimane etapp, 48.jooks ümber Ülemiste järve toimub laupäeval, 22. augustil.