Kalev jäi kiiresti 0:6 ja 2:8 kaotusseisu, kuid Mickell Gladnessi ilusa pealtpaneku järel jõuti viigini 12:12. Avaveerandi võitsid külalised napilt 19:18. Teise neljandiku alguses spurtis CSKA 30:22 ette ning pikale vaheajale minnes oli venelaste eduseis 43:30.

Otsustava vahespurdi tegi CSKA kolmandal veerandil, mille lõpuks kasvatati edu juba 20-punktiliseks (66:44). Viimasel neljandikul jõudis Kalev viiendaks minutiks veel 12 punkti kaugusele, ent selle järel läks CSKA taas kiiresti 17ga ette ja võttis lõpuks kindla võidu.

Kalevi resultatiivsemad olid Demonte Harper 18, Vitali Ljutõtš 13, Rain Veideman 12 ja Gregor Arbet 11 punktiga. Gladness viskas 9 punkti, võttis 10 lauapalli ja pani 3 kulpi. Üldse said kalevlastel käe valgeks vaid kuus meest.

CSKA poolel viskas Vitali Fridzon 15, Miloš Teodosic 12 ning Nikita Kurbanov ja Dmitrii Kulagin võrdselt 11 punkti. Kui Kalev mängis täna peamiselt seitsme mehega, siis Venemaa tippklubi mänguaeg jagunes väga ühtlaselt ning üle kümne minuti olid väljakul kõik nende 12 meest.

Kaotuseta jätkaval CSKA-l on nüüd tabelis 6 võitu, Kalev on saanud 2 võitu ja 4 kaotust.

Mängu eel:

CSKA on Euroopa korvpallis jõuliselt tooni andnud alates hooajast 2002/2003. Sellest ajast alates Euroliigas koguni 13nel korral Final Fouris. Vaid korra jäädi kõrvale, hooajal 2010/2011. Tõsi, tiitleid pole säärase vägeva seeria peale ülemäära palju, aga kolm siiski. Trofee tõsteti pea kohale kevadel 2006, 2008 ja 2016.

14-aastase perioodi jooksul on meeskonnast läbi käinud paljud nimekad mängumehed, kelle hulgast eristuvad need, kes vedanud CSKA-d aastaid. Näiteks Theodoros Papaloukas, J.R. Holden, Viktor Hrjapa, Trajan Langdon, Matiaž Smodiš, Sergei Panov, Nikita Kurbanov, Ramunas Šiškauskas, Andrei Vorontševitš, Saša Kaun, Aaron Jackson, Miloš Teodosic.

Viimasel viiel hooajal on CSKA-s kaalukat rolli mänginud 29-aastane Serbia koondise keevaline mängujuht Teodosic. Enne Moskvasse kolimist neli hooaega Piraeuse Olympiakost esindanud Teodosic ajab seniajani kokku "rasvaseid" numbreid, mis on teinud temast Euroliiga legendi. Kõigi aegade resultatiivsustabelis tõusis Teodosic värskelt kaheksandale pulgale. Mõne päeva eest kostitas ta Kaunase Žalgirist 25 punktiga, mis kergitas üldnumbri 2462 punkti peale. Veel sel hooajal on Teodosicil reaalne võimalus tõusta esinelikusse Juan Carlos Navarro, Vassilis Spanoulise ja Marcus Browni seljataha.

Korvisöötude osas on serblane kõigi aegade kolmas (993 söötu), ettepoole jäävad Spanoulis (1011) ja kevadel suure korvpalliga lõpparve teinud Ateena Panathinaikose legend Dimitris Diamantidis (1255). Ka tabatud kaugvisete arvult on Teodosic Euroliigas kõigi aegade kolmas (411 tabatud kolmest). Enamat on suutnud vaid Barcelona au ja uhkus Navarro (582) ning Gianluca Basile (421).

Suvel Rio de Janeiros Serbia koondisega olümpiahõbeda kaela saanud mängujuht alustas klubihooaega sedavõrd säravalt, et ta valiti Euroliiga oktoobrikuu kõige väärtuslikumaks palluriks. CSKA võitis kõik neli mängu, Teodosic andis keskmiselt 9,5 korvisöötu ja viskas 14,3 punkti.

Kalev/Cramo on varasemalt VTB Ühisliigas CSKA-ga kohtunud kuus korda ning alati kindla vahega kaotanud. Kuidas läheb seekord?

2009/10 Kalev/Cramo – CSKA 63:85 (-22)
2009/10 CSKA – Kalev/Cramo 87:54 (-33)

2014/15 CSKA – Kalev/Cramo 102:81 (-21)
2014/15 Kalev/Cramo – CSKA 79:113 (-34)

2015/16 CSKA – Kalev/Cramo 100:67 (-33)
2015/16 Kalev/Cramo – CSKA 78:105 (-27)