Korvpalli VTB Ühisliiga teatas hooaja peatamisest, ajendiks toodi Eesti eriolukord

 (3)
Tühi Kalevi spordihall
Tühi Kalevi spordihallFoto: Margus Pahv

Korvpalli VTB Ühisliiga, kus teeb kaasa ka Kalev/Cramo, teatas täna, et peatab määramata ajaks kõikide mängude toimumise.

"Koroonaviiruse leviku tõttu kuulutati Eestis välja eriolukord. Lisaks on mitmete klubide liikmed puutunud kokku nende riikide võistkondadega, kus ohutase on kõrge, näteks Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania ja Saksamaa. Ka mitmed mängijad on Ühisliiga juhtkonnale avaldanud muret võimaliku terviseohu pärast," põhjendati otsust Ühisliiga kodulehel.

Suurem osa Ühisliigas mängivatest klubidest asub Venemaal, kus ametlike andmete järgi pole koroonaviiruse epideemia veel puhkenud.

Viimane mäng enne pikemat pausi peeti aga eile just Tallinnas. Kalev/Cramo kaotas tühjas Kalevi spordihallis 81:98 Krasnodari Lokomotiv-Kubanile.

Ühisliiga avalduse lõpus seisis, et kui olukord läheb turvalisemaks, loodetakse mängudega jätkata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!