KOLMESTE KONTSERT | Himki võttis Kalevilt revanši, kaugvisked aina kukkusid

(62)
Isaiah Briscoe (1) oli Kalev/Cramo resultatiivseim.
Isaiah Briscoe (1) oli Kalev/Cramo resultatiivseim.Foto: Karli Saul

VTB Ühisliiga play-off'ist unistav BC Kalev/Cramo kohtus täna võõrsil Moskva oblasti Himkiga. Seitsmendat võitu tabelisse ei tulnud, Himki jäi peale 96:85.

Esimene poolaeg oli võrdsete heitlus. Kalev läks pikale puhkusele 48:45 eduseisus. Suurepärases hoos olid Isaiah Briscoe ja Erik Keedus, kelle arvel olid vastavalt 19 ja 14 punkti.

Teise poolaja alguses pani Himki käiku juurde, Kalev/Cramo sammu pidada ei suutnud. Vahe kärises sisse ja kodumeeskond sai kontrolli täielikult enda kätte. "Tapvad" olid Himki meeste kaugvisked, tabavus perimeetri tagant 76 protsenti (16/21)!

Võitjate resultatiivseim Charles Jenkins 28 punktiga, kaugvisked 7/8. Sergei Monja lisas 17 punkti kaugvisked 5/6. Võimatu selliste meestega mängida.

Kalevi poolel kogus 28 punkti Briscoe, kuus kolmest (6/10) tabanud Keedus lisas 20 punkti. Kahe kuu pikkuse vigastuspausi lõpetanud Janari Jõesaar toetas meeskonda 9 punktiga. Jõesaar oli sunnitud meeskonda aitama, sest erinevatel põhjustel jäid eemale Branko Mirkovic, Martin Dorbek ja Gregor Arbet.

Himkil ei teinud samuti kaasa mitmed põhimehed, eesotsas Aleksei Švediga.

📊 @thejenkinsguy22 with 28 PTS & 6 AST; @Trobinson0 with 12 PTS & 11 REB!
📊 Isaiah Briscoe with 28 PTS & 5 AST; Erik Keedus with 20 PTS & 6 REB! pic.twitter.com/6tCyN0sQ4L— VTB United League (@VTBUL) April 1, 2018

Eelinfo:

Mäletatavasti lõppes meeskondade esimene kohtumine 7. jaanuaril Tallinnas Kalevi 92:84 võiduga, mille peale klubi mänedžer mängijatelt ja treeneritelt pool kuupalka ära võttis.

Kalev/Cramo on kõik kuus varasemat võõrsilmängu Himkile kaotanud, kuid võimalus lõpuks Venemaa superklubi üllatamiseks on siiski olemas, sest vastastel on vigastustega väljas viis meest. Teiste hulgas nende supertäht Aleksei Šved.

Kalev/Cramo kodulehe teatel jäävad tänasest mängust eemale Gregor Arbet ja Martin Dorbek, kuid tagasi platsil peaks olema Janari Jõesaar.

Üheksa võitu ja üheksa kaotust annavad Himkile liigatabelis viienda koha, Kalev on 6 võidu ja 13 kaotusega eelviimane ehk 12.

Moskva oblasti Himki - Kalev/Cramo
Kohtumine lõppes.
96:85 Subotic korvi lähistelt
Kaks minutit kohtumise lõpuni.
96:76 Subotic vabaviskejoonelt
96:74 Vjaltsevilt kolmene, müstilise protsendiga panevad Himki mehed perimeetri tagant sisse.
93:74 Jenkinsilt kolmene
Täiesti ulme - Himki kaugvisked 14/19, protsent 73! Kalevil pole ka paha 11/21, aga...
90:74 Monjalt ülikauge kolmene.
87:74 Robinsonilt pealtpanek, Zaitsevilt sööt korvi kohale
85:74 Briscoe läbiminekust
85:72 Vjaltsev vastas samuti kolmesega
82:72 Keeduselt kuues tabav kaugvise!
Cramo peatreenerilt aeg maha.
82:69 Rong hakkab Kalevi jaoks ära sõitma. Monja keskpositsioonilt.
80:69 Robinson korvi alt
78:69 Briscoe vabaviskejoonelt
Himkil kolmesed 12/16 ja Kalevil 10/18! Võimsalt on sisse pandud mõlemalt poolelt.
76:68 Monjalt kolmene
73:68 Briscoe avas neljanda veerandaja punktiarve.
73:66 Markovicilt kolmene. Kolmas veerandaeg lõppes.
70:66 Sokult kolmene ja Briscoe pealt. Ei anna Himkil ära minna.
Mida tegi Van der Mars üksipäini korvi alt mööda!? Briscoe andis filigraanse söödu. Tule taevas appi!
67:61 Zaitsev vabaviskejoonelt 1/2.
Kolmandat veerandaega mängida pisut alla kahe minuti. Cramo püsib mängus.
66:61 Van de Mars korvi alt
66:59 Jõesaar vabaviskejoonelt 2/2.
66:57 Jenkinsilt kolmene, tema arvel juba 25 punkti.
Vau! Briscoe ja Zaitsev läksid kättpidi kokku! Õnneks asi siiski lahenes ja päris tapluseks ei läinud.
62:57 Briscoe 2+1 läbiminekust
62:52 Markovic Jõesaare vastu
62:55 Keeduselt kolmene, täna viies. Käsi on kuum! Eelmisel hooajal pani Unicsi vastu mäletatavasti seitse kolmest.
60:52 Jõesaar suurepäraselt korvi alt. Hästi võttis vastase õhku.
60:50 Himki kasvatab vahe kahekohaliseks.
Van der Mars eksis kahel vabaviskel.
58:50 Markovic vabaviskejoonelt 1/2.
Kalevil kolme veaga Sokk, Simmons ja Jõesaar. Mängida veel 15.47.
57:50 Jenkins korvi alt. Kairys võttis aja maha.
Teise poolaja algus ei suju. Kolme ja poole minutiga Kalev saanud 2 punkti.
55:50 Jenkinsilt kolmene
52:50 Thomas korvi alt
50:50 Sokk mõne meetri pealt
50:48 Jenkinsilt kolmene
Kalevi algviisik - Sokk, Simmons, Kangur, Briscoe ja Keedus.
47:48 Gill korvi alt.
Teine poolaeg läheb kohe käima.
Briscoe panus avapoolajal 19 punkti, Keedus lisas 14 ja Kangur 7 punkti. Himki resultatiivseim 12 punktiga Jenkins.
Kalev võidab Himki vastu poolaja 48:45!
45:48 Zaitsev võtab palli vahelt ja realiseerib kohe kiirest.
43:48 Briscoe vabaviskejoonelt. Ameeriklase arvel 19 punkti.
43:46 Jenkins vabaviskejoonelt.
42:46 Briscoelt kolmene. Kalevi kaugvisked 8/13.
42:43 Briscoe läbiminekust.
42:41 Markovic vastab samuti kolmesega.
39:41 Kangurilt kolmene! Kaugvisete protsent on kalevlastel suurepärane.
39:38 Gill pealt
Poolaja lõpuni minna 3.26.
37:38 Jõesaarelt 2+1 rünnak. Himki võttis aja maha.
37:36 Keeduselt taas tabav kaugvise, juba neljas.
37:33 Simmons suudab vastata, korvi alt
37:31 Robinson korvi alt
35:31 Briscoe paneb kolmese
Kalev peab läbi ajama kaheksa mehega. See paneb kindlasti pitseri.
35:28 Briscoe tegi rünnakul praaki ja vastane kohe karistas. Aeg maha.
33:28 Vjaltsev keskpositsioonilt
31:28 Keeduselt kolmene, täna juba kolmas
Kalev/Cramo minutiline vaheaeg. Poolaja lõpuni 7.12.
Sokul on juba kolm viga, kui mängitud vaid 13 minutit.
30:25 Briscoe lähiviskest.
30:23 Robinson pealt. Kalevi kaitse on ligadi-logadi.
28:23 Briscoe vabaviskest 1/2
28:22 Robinson korvi alt
26:22 Van der Mars vabaviskejoonelt 2/2
26:20 Markovic keskpositsioonilt
Kalevi resultatiivseim 8 punktiga Erik Keedus.
24:20 Markovic teeb üks-ühes Van der Marsile ära. Veerandaeg läbi.
22:20 Monjalt kolmene, käib veerandaja viimane minut.
19:20 Taaskord Himki meestelt kolmene, ikka Jenkins
16:20 Keedus vastab kolmesega!
16:17 Jenkinsilt tabav kaugvise
13:17 Himki mehed said tehnilise. Briscoe realiseeris vabaviske.
13:16 Briscoe sai rünnakul kulbi, jäi maha lamama ja vastased tegid kohe kontra.
11:16 Monja sopsas kolmese
Kalev on hästi häälestunud! Janari Jõesaar tuli väljakule. Kaks kuud mängupausi sai läbi.
8:16 Kangur korvi alt. Jõuga.
Cramo peatreener Donaldas Kairys võttis aja maha. Pool esimesest veerandajast mängitud.
Branko Mirkovic on tõbine ja jääb tänasest mängust eemale.
8:14 Kangur keskpositsioonilt
6:12 Briscoe läbiminekust.
6:10 Keedus ründelauas olemas ja taas kaks punkti juurde.
5:8 Keeduselt kolmene. Kalevil asjad sujuvad.
3:5 Sokk keskpositsioonilt
3:3 Jenkins ei jää võlgu. Samuti kaugelt.
0:3 Briscoe paneb kaugviske sisse.
5:5 Jenkins lähiviskest
Kohtumine läks käima.
Himki algviisik - Vjaltsev, Markovic, Gill, Jenkins ja Thomas.
Kalevi algrivistus - Kangur, Briscoe, Keedus, Sokk ja Simmons.
Enne kohtumise algust veel üks uudis VTB liiga kohta tervikuna. Tänavu juunis lükkab liiga käima drafti süsteemi ehk klubid saavad hakata endale mängijaid valima. Nende hulgast, kes end draftiks üles annavad. https://twitter.com/VTBUL/status/980426230037204992
Mis mõttes Kalev/Cramo püüab imet? Arvestades meeskondade eelarveid ja komplekteeritust, siis kaks korda hooaja jooksul Himkit võita oleks ime. Aga püüdma peab.
Tere korvpallihuvilised. VTB Ühisliigas on täna kavas viis kohtumist, neist meie jaoks kõige olulisem vastasseis Himki - Kalev. Mängu alguseni vähem kui 15 minutit.