Kairys pärast väärt võitu: mängisime ühtse tiimina, tahtsime väga võita


Korvpalli VTB Ühisliiga kohtumine BC Kalev/Cramo - BC Astana
Korvpalli VTB Ühisliiga kohtumine BC Kalev/Cramo - BC AstanaFoto: Karli Saul

Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai VTB-Ühisliigas väärt võidu, alistades tabelis eespool oleva Astana 102:74. Kalev oli vastasest üle igas elemendis.

„Olen võidu üle väga õnnelik. Play-off koha eest heitluses oli see väga oluline," sõnas Kalevi peatreener Donaldas Kairys. „Tahtsime väga võita ja mängisime ühtse meeskonnana, seda näitab ka meie üleolek lauavõitluses." Kalev võitis lauavõitluse 50:31, seejuures ründelaua 15:8.

Kairyse hinnangul oli meeskond kohtumiseks hästi valmis ning head keskendumist suudeti säilitada kogu mängu vältel. „Meievahelises esimeses kohtumises Astanas jäime oma parimast kaugele, soovisime nüüd näidata, et oskame samuti mängida," lausus ta.

Astana juhendaja Emil Rajkovikj kiitis Kalevi head mängu ning tõdes, et seekord ei suutnud nad agressiivsusele vastata. „Oma mängu me seekord ei leidnudki," tunnistas ta.

Kalevi parim oli 20 punkti visanud ja 11 lauapalli noppinud Arnett Moultrie. Kalevil on nüüd tabelis 9 võitu ja 10 kaotust ning nad asuvad tabelis 8. kohal.