FOTOD | Kalev/Cramo kaotas Nižni Novgorodile lisaajal, vastaste liidrilt müstilised 49 punkti!

(34)
Kalev/Cramo - Nižni Novgorod
Kalev/Cramo - Nižni NovgorodFoto: Jaanus Simson

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi võõrustas täna VTB Ühisliigas Nižni Novgorodi meeskonda. Kalevi spordihallis läks võitja selgitamiseks vaja lisaaega, Kalev kaotas 97:103.

Enamuses oli mäng külaliste kontrolli all ja Kalev ajas pidevalt vastast taga. Suurim vahe oli teisel veerandajal 13 punkti. Erilises hoos oli külaliste liider Stevan Jelovac, kes viskas lõpuks 49 punkti. Serblase visked väljakult 14/22, vabavisked 15/17.

Kalevi resultatiivseim oli 21 punktiga Isaiah Briscoe, aga visketabavusega oli ameeriklane hädas. Väljakult 6/20 ja vabavisked 6/13. Branko Mirkovic lisas 17 ja Sten Sokk 13 punkti.

Lisaajale mindi seisul 84:84, lisaajal lubati vastastel visata ülemäära palju, koguni 19 punkti.

Eelinfo:

Kalev jagab liigatabelis hetkel 9.-11. kohta. Sarnaselt Riia VEF-ile ja Minski Tsmokile on Kalevil kirjas 4 võitu ja 10 kaotust. Nižni Novgorod on eelviimasel 12. positsioonil, olles senisest 12st mängust võitnud kolm.

Mõne päeva eest kaotas Kalev/Cramo koduväljakul liiga liidrile Kaasani Unicsile 67:75. Suurepärase esituse tegi Isaiah Briscoe, kes viskas 25 punkti.

Nižni Novgorod mängis viimati 3. veebruaril võõrsil Peterburi Zenidiga ja kaotas napilt 89:92. Unicsiga mängiti jaanuari keskel kodus ning siis kaotati veelgi napimalt 89:91.

Kalevi ja Nižni esimese omavahelise mängu sel hooajal võitis Venemaa klubi kodus kindlalt 103:85. Selle mängu järel sai otsa Alar Varraku ametiaeg Kalev/Cramo peatreenerina.

Ja Kalev ikkagi kaotas, lisaajal 97:103.
97:101 Briscoelt kolmene
94:101 Jelovacil 49 punkti hingel.
94:100 Lisaaega mängida 56 sekundit, Kalevil läheb keeruliseks mängu päästa.
92:96 Simmons vabavisetel 1/2.
91:94 Mirkovici kolmene, mängida ligi 2 minutit.
88:89 Arbetilt kolmene. Kalev püsib elus.
84:87 Jelovacilt kolmene ja tema arvel 48 punkti. Ulme.
Lisaaeg 84:84.
Mängida 12 sekundit, uuesti aeg maas.
84:84 Briscoe teise vabaviske tabas.
Briscoe saab vea kätte ja vabavisked, aga täna on ta olnud vabaviskejoonel hädas. Kas nüüd lähevad mõlemad? Ooo, ei!
Aega 22 sekundit.
83:84 Jelovac on vabavisetel kindlus ise.
Keedus tegi Jelovaci vastu vea. Lendas selga.
83:82 Keedus pani kolmese sisse ja mitte kõige lihtsama! Mängida 23 sekundit, vastased võtsid aja maha.
80:82 Jelovac tabas mõlemad vabavisked, mehe kontos 43 punkti.
Sokule viies viga, 35 sekundit mängida. Jelovac vabavisetel.
80:80 Briscoe vastas kohe kaugelt!
77:80 Vastastelt valus kolmene
Ikka 77:77. Kalevi rünnak jooksis liiva, mängida 1.21.
77:77 Subotic vabaviskejoonelt 1/2. Palju oleme vabavisetel punkte ära andnud.
76:75 Sokk keskpositsioonilt
Aeg maas, mängida alla kahe ja poole minuti.
76:77 Jelovac viib vabaviskejoonelt uuesti Nižni ette, serblase kontos 41 punkti!
74:75 Cramo ühega taga pärast Strebkovi vabaviskeid.
Vastased ei jäta jonni 73:73.
74:73 Briscoe taas vabavisetel 1/2. Ameeriklane on vabakatega hädas (5/11).
73:70 Van der Mars korvi alt
71:68 Briscoe vabaviskejoonelt 1/2
70:68 Kohtumise lõpuni 5.20
Kalev hakkab mängu kontrolli enda kätte saama.
70:66 Kangur ründelauas
68:66 Mirkovici arvele punktid, Veremejenko blokeerib, aga pall käib enne korvilaua küljes ära.
66:64 Sokk poolkiirest
64:64 Sokk kaugelt eksimatult 3/3
61:61 Mirkovici tabav kaugvise võrdsustas seisu! Veerandaeg lõppenud, kõik algab nullist.
58:61 Sokult jälle kolmene sisse!
55:61 Kolmanda veerandaja viimane minut
53:58 Sokult kolmene. Kaugvisked võivad päästa.
Vastaste Jelovac on pidurdamatu, juba 32 punkti koos! Kolmandat veerandaega mängida veel ligi kolm minutit.
49:55 Arbetilt kolmene
46:53 Van der Mars korvi alt
44:51 Keeduselt kolmene
41:49 Nižni on jälle vahe sisse saanud. Kohtunikud puhuvad ka kohati päris pahasti.
39:42 Keeduse ja Simmonsi punktide järel on vahe vaid kolm.
36:42 Cramo on saamas vahet kinni, maksimaalne kaotus oli teisel veerandajal 13 punkti.
Teine poolaeg läks käima.
Üleplatsimees 18 punktiga Stevan Jelovac, Kalevi resultatiivseim 9 punktiga Briscoe, kelle visked väljakult 3/10.
Poolaeg lõpeb Nižni Novgorodi paremusega 42:34.
Vastased võtsid aja maha.
34:42 Subotic kiirrünnakust
Algas poolaja viimane minut
32:42 Briscoe vabavisetel 1/2
31:40 Briscoelt 2+1 rünnak
28:37 Poolaja lõpuni kaks ja pool minutit.
26:36 Mikrovic nulli otsast kolmene
Briscoe eksis mõlemal vabaviskel
23:34 Van der Mars korvi alt
Kairys peab uuesti aja maha võtma. Kalev taga 21:34. Poolaja lõpuni veel 4.41 minna.
21:30 Arbetilt kolmene
Martin Dorbek ja Janari Jõesaar on täna erinevatel põhjustel puudu. Dorbek haige ja Jõesaar vigastatud.
18:27 Kangur vabaviskejoonelt
16:27 Ikka Jelovac ja kolmene. Tema arvel juba 13 punkti.
16:24 Jelovaci kolmene. Serblase arvel 10 punkti. Donaldas Kairys võttis aja maha.
Ei sobi praegu. Cramo taga 16:21.
Teise veerandi alguses Cramol väljakul Sokk, Arbet, Subotic, Simmons ja Mirkovic.
Esimene veerand külalistele 17:16.
16:15 Briscoe kolmene
Käib veerandaja viimane minut.
13:9 Kalevi kaitse toimib. Vaheltlõikest poolkiire ja Subotic lõpetab rünnaku.
9:9 Van der mars lähiviskest
11:9 Briscoe kiirrünnakust
7:4 Kangur ründelauas
5:2 Mirkovicilt kolmene
2:2 Kalevi skoori avas Simmons. Kalevi algviisik - Mirkovic, Briscoe, Keedus, Kangur, Simmons.
Kohtumine algas.
Tere korvpallisõbrad, kohtumise alguseni umbes veerand tundi. Sisetunne ütleb, et Kalevi hallis läheb täna kõvemaks andmiseks. Hoia end kursis!