FOTOD | Kalev/Cramo alistas Riia VEF-i ja teenis Ühisliigas hooaja teise võidu

(57)

BC Kalev/Cramo teenis korvpalli Ühisliigas hooaja teise võidu, kui koduväljakul alistati 98:94 Riia VEF.

Kalev/Cramo kasuks viskasid Branko Mirkovic 27 ja Isaiah Briscoe 17 punkti. Riia klubi resultatiivseim oli Alex Perez 21 silmaga.

Kalev/Cramo tõusis nüüd kahe võidu ja kaheksa kaotusega liiga eelviimaseks ehk 12. võistkonnaks. VEF on ühe võidu ja seitsme kaotusega viimane ehk 13.

Kalev/Cramo - Riia VEF
98:94 Kohtumine on lõppenud.
98:94 VEFilt rumal lahendus, Kalev saab palli ja lahendab rünnaku. Üks sekund mängida. VEFi mõtlemisaeg, kuid mäng on juba tehtud.
95:94 Keeduse vabavise viib Kalevi ette.
94:94 27 punkti toonud Mirkovic viigistab vabavisetest. 1.03 lõpuni. VEF võtab mõtlemisaja.
92:94 1.30 lõpuni.
92:89 van der Marsilt korv ründelauast ja ka kaks tabavat vabaviset. 2.34 lõpuni.
88:89 VEF pääseb ette.
88:86 3.51 kohtumise lõpuni. Tundub, et asi jääb lõpu peale.
88:83 VEF on ise rumalate lahendustega mitu rünnakut nurjanud ning Kalevsaab taas veidi rahulikumalt hingata.
84:82 5.50 kohtumise lõpuni. Kohtunike vilepertii on ka kohati üsna küsitav.
83:78 Seitse minutit lõpuni.
78:73 VEF püsib ohtlikult lähedal.
73:65 Kolmas veerandaeg on lõppenud.
73:65 van der Marsi ilus pealtpanek!
69: 65 Poolteist minutit kolmanda veerandaja lõpuni.
65:61 Mäng on hoopis teisest puust. Nüüd tuleb iga korv väga raske tööga ja skoor kasvab visalt.
61:57  Kalevi maa-ala kaitse on löönud VEFi rünnakud lukku. 6.25 veerandaja lõpuni. VEF võtab aja maha.
Algas teine poolaeg.
Kalevi suurim korvikütt on seni Branco Mirkovic 12 punktiga. Kokku on Kalevi poolt skoorinud kaheksa meest. VEFi kasuks on Corey Hawkins toonud 13 punkiti. Kalev on üle ründelauas 9:5, kuid VEF on jätkuvalt veidike paremini tabanud kaugviskeid (12:8).
Kuigi Kalev ise viskas püoolajaga 52 punkti, on endale lastud 54 silma ilmselget liiga palju. Kohati on kaitses segadust liiga palju - eriti paistis see silmna mängu alguses.
52:54 Esimene poolaeg on lõppenud.
47:50 Mängu rütm muutus. Meeskonnad ründavad pikemalt ning eriti VEFile ei paista selline stiil sobivat. Minut esimese poolaja lõpuni.
43:47 VEF tabab kolmeseid ikkagi imeliselt 16st 12! Kas selline pidu saab lõputult kesta? Loodame, et mitte.
40:42 Kuigi kaitses mängitakse agressiivsemalt, tabavad mõlemad meeskonnad jätkuvaolt hästi.
33:33 Kalev sakoraks viie punktiga ette, kuid VEF viigistas kiiresti.
28:26 Esimene veerandaeg on lõppenud. Hirmsa hooga alanud veerandaeg rahunes viimase nelja minutiga. Kolmeste osakaal oli siiski esimese 10 minutiga mõlemal meeskonnal suur. Kalev on tabanud 10st kaugviskest 5, VEF 12st 8.
28:26 Minut esimese veerandaja lõpuni.
21:20 Neli ja pool minutit esimese veerandaja lõpuni. Esialgu pole kummalgi meskonnal õnnestunud kaitsemängule erilist rõhku panna. Mõlemad harrastavad stiili: üle ja peale ning seejuures visatakse ka sisse.
21:14  5.34 esimese veerandaja lõpuni.
18:12 Käib uskumatu viskepidu.
7:6 Mõlemad meeskonnad alustasid väga resultatiivsete rünnakutega.
Kohtumine algas!
Jõesaar pole pärast treeneri vahetust Kalevis suurt rolli kandnud. Täna on tal võimalus end tõestada.
Kalevi algviisik: Briscoe, Kangur, Mirkovic, Jõesaar, Simmons.
Tere õhtust! Kohtumine on algamas. Pärast väikest vaheaega, on Kalevi mängupaigaks taas Saku Suurhall.

VEFi mäng on sel hooajal olnud äärmuslikult hüplik – nii on tabelis suured kaotused Himkilt (miinus 40) ja Parmalt (miinus 18), aga ka väärikad etteasted Zeniti (miinus üks) ja Jenissei (pluss 27) vastu. Koduliigas on kevadel võimsalt Läti meistriks tulnud meeskond seitsmest mängust kaotanud juba kaks (Ogre ja Ventspilsi vastu), kirjutab Kalev/Cramo kodulehekülg.

Ühisliiga pingereas on Läti esiklubi hetkel ühe võidu ja kuue kaotusega eelviimane, nii et mängus on muuhulgas kaalul ei midagi vähemat kui see, kumb läheb aastavahetuspausile punase laterna positsioonis.

Kalevi ja VEFi viimase kolme aasta jõudude vahekord on 3:3, seejuures kumbki meeskond on võitnud kolmest kodumängust vaid ühe. Kevadel võimsa ülekaaluga Läti meistriks tulnud, kuid eurosarjadest loobunud VEF on komplekteeritud pealtnäha eelkõige koduse liiga käekäiku silmas pidades. Rahvusvaheliselt tuntud tähti või Läti koondise põhitegijaid (nagu eelmistel hooaegadel) meeskonnas pole. Ainsad kolm välismaalast on hetkeseisuga Mehhiko koondislane, eelmist hooaega Iisraelis alustanud, kuid põrunud Alexander Perez (24, 191), novembri keskel klubiga liitunud Corey Hawkins (26, 190, NBA-staari Hersey Hawkinsi poeg), kes eelmisel aastal mängis erilise särata Itaalias ja Belgias ning varemgi VEFis mänginud leedulane Arnas Labuckas (30, 205), kelle „parim enne“ vähemalt statistika põhjal hakkab läbi saama.

Klubi suurim korvikütt ja parim lauavõitleja on seni olnud endiselt noor, kuid juba kogenud Mareks Mejeris (26, 207), kelle keskmised on 11,4 punkti ja 5,1 lauda. Lisaks mainitutele on enim mänguminuteid teeninud vanameister Kristaps Janicenoks (34, 196, seni keskmiselt 5,6 punkti), sel hooajal ohtlikult hea visketabavusega silma paistev Artis Ate (28, 192, kaugelt seni 10/16!) ja noor tsenter Ilja Gromovs (23, 208, seni keskmiselt 8,6 punkti ja 3,9 lauda). Ka veteran Kaspars Berzins (32, 213) ja kunagine tulevikulootus Kaspars Vecvagars (24, 190) võiksid teoorias Kalevile ohtu kujutada, kuid seni on nende hooaeg kulunud vigastustest taastumisele. Peatreenerina tegutseb kolmandat hooaega Janis Gailitis.