FOTOD | Kalev vajus viimasel veerandil ära ja kaotas VEF-ile neljandat korda järjest

(88)

BC Kalev/Cramo sai esmaspäeval VTB Ühisliigas valusa kaotuse, kui jäi Kalevi spordihallis alla Riia VEFile 75:85. Läti kossuklubi jaoks oli see tänavu juba neljas võit Kalevi üle.

Lätlased pöörasid mängu enda kasuks viimase veerandajaga, mis võideti 27:17. VEFil jõudis neli meest kahekohalise punktisummani, neist resultatiivseim oli Andris Misters 15 punktiga.

Kalevile tõi Reggie Lynch parimana 14 silma. Kalevlased olid suurtes raskustes kaugvisetega, mida tabati vaid kaks ehk 11%-ga (2/17), VEF viskas samas sisse 12 kolmest 26-st (46%). Lauavõitluse võitsid külalised 45:41, pallikaotusi tegi Kalev 14 lätlaste 16 vastu.

Kalev jagab nüüd kuue võidu ja üheksa kaotusega koos Avtodori ja Jenisseiga 8.-10. kohta, VEF (4-13) on üheteistkümnes.

BC Kalev/Cramo - Riia VEF
Lewise kommentaar: "Me ei suutnud nende intensiivsusega sammu pidada. Piinlik, et me neile jälle alla jäime. Nende rünnakut on raske peatada, kui me ei suhtle omavahel ega ole ühel leheküljel. Neil on nii palju viskajaid. Peame oma kommunikatsiooni parandama." https://sport.delfi.ee/news/korvpall/vtbliiga/delfi-video-chavaughn-lewis-piinlik-et-me-kodus-sellise-mangu-ara-andsime?id=85229297
Kalev kaotab mängu 75:85. VEF põrgatab viisakalt lõpuni.
Durhami vabavisete järel seis 75:85. Publik valgub vaikselt saalist minema. Kalev võtab veel aja maha. Üks seltskond fänne pahandab Kairysega kõvasti.
75:82 Wroten korvi alt. 32,4 sekundit mängida.
Moultrie pealtpaneku järel seis 71:82. Dorbek teeb veel vaheltlõike ja kerged punktid korvi alt. 73:82. 55 sekundit minna.
67:82 seis. Kaks minutit mängida. Kaotusest ei ole vist pääsu.
Tablool numbrid 67:79 (Ate vabavisked). Mänguaega 3.18. Kalev võtab teist korda teise poolaja jooksul aja maha.
GIF89a: VEF-i meestel on lihtsalt sisu rohkem. Eesmärgiks on võetud Kalevile ära panna ja seda tehaksegi. 4- ndat korda järjest...Hing on võtmesõna. Kus see meie meestel on?
GIF89a: Sellist vilepartiid pole ammu näind
67:77 Jõesaar meelitab Zackilt tema kolmanda vea välja ja tabab vabavisked. 4.25 aega veel järgi võtta.
5 minutit jäänud mängida, tablool Kalevi kaotusnumbrid 64:77.
65:77 Lynch paneb esimese vabaviske sisse, teise mööda. Nõnda kaotusseis palju ei vähene.
62:74 Cavars teisel pool väljakut ka.
62:72 Lewis toob korvi alt kaks punkti.
60:72 Andrews paneb kolmese ja Kalev võtab aja maha. 6.49 vaja veel mängida. VEF-i mehed on pingile minnes heas tujus.
Kahe minutiga on VEF teinud 11:2 spurdi.
Kisub käest ära. Kalev juba 60:69 taga.
60:63 Zack lajatab ülevalt alla ja jääb korvi külge kõõluma.
60:61 Wrotenilt korvi alt kaks punkti.
58:61 Ausejs tabab kolmese.
VEF saab veel korvi alt punkte ja viimane veerand algab seisult 58:58.
Wroten, kes täna 9 minutit mängida saanud, viib vabavisetest Kalevi 58:56 ette.
56:56 Kitsing viigistab, aga seekord kolmesest!
53:56 Arturs Ausejs avab oma punktiarve kolmesega.
3. veerandaja lõpuni veel 2.01 minna.
Kitsing viigistas kolmest vabaviskest 53:53!
Kalev juhtis viimati avaveerandil seisul 12:10, enne kui VEF kolmesega ette läks.
Vabavise ei tabanud.
50:53 Zack korvi alt ja Lynch teeb talle veel vea ka.
50:51 Mirkovic korvi alt.
48:51 Durhami keskpositsioonivise.
46:49 Kangurilt hea läbiminek ja korvi alt kaks punkti.
48:49 VEF-i kaks järjestikust kolmest on korvist välja hüpanud. Kangur toob Mirkovici söödust korvi alt veel kaks punkti.
5.38 kolmandat veerandaega mängida, Kalev 44:49 taga. Zacki kahene ja vabavise otsa.
44:46 Moultrie'lt kauge kahene.
42:46 Jõesaarelt vaheltlõige ja kiirrünnakult kaks punkti.
40:46 Mejeris tabas kaks vabaviset. Vea tegi Lewis, kes ka kohe pingile võeti.
40:44 Moultrielt tabav keskpositsioonivise.
38:44 Mistersilt, jälle vaba, tuleb kolmene vastu. Viiest neli tal neid täna, kokku 15 p.
38:41 Moultrie teeb vaheltlõike ja paneb ka ise pealt!
36:41 Mejeris tabas kahest vabaviskest ühe.
Algas teine poolaeg!
Punkti- ja laualiidrid:
Mõned statistilised numbrid:
VEF jõuab veel korralikule viskele ka, aga ei taba. Poolaja võidavad külalised 40:36.
VEF võtab 6,7 sekundit enne veerandi lõppu veel aja maha.
36:40 Lynchilt kaks punkti Kalevile.
34:40 Andrews paneb kohe teise kolmese otsa.
34:37 Andrews tabas kolmese, Kitsing kohe kahese.
32:35 Dorbek kolmest ei tabanud, aga Lynch toob lauast kaks punkti ära.
See oli Zacki viga Lynchile enne vabaviskeid:
VEF võtab esimest korda aja maha, kui teise veerandi lõpuni jääb veel 3.13.
30:35 Küll aga jõuab pall korvi Lynchi vabavisetest!
Jõesaar tegi hea vaheltlõike, aga pall selle rünnakuga korvi ei jõudnud.
28:35 Lewis tabab kaks vabaviset.
26:35 Ate läbimurre ja korvi alt sisse.
26:33 Kitsingult kaks punkti juurde.
4.58 teise veerandi lõpuni.
24:33 Lynch lõpetab Kalevi kiirrünnaku resultatiivselt.
22:33 Cavars paneb pealt. Kalev võtab aja maha.
22:31 Lewis tabas kahest vabaviskest ühe.
21:31 Moultrie küsis kohtunikult: "Üks tehniline, palun!" Jageles teisel pool väljakut toimunud olukorra pärast. Misters tabas vabaviske.
21:30 Kalevil oleks nagu üks mees vähem väljakul. Mistersit polnud jälle keegi takistamas. Täielik tühjus mehe ümber.
21:27 Misters vastab kolmesega. VEF kuuega peal.
21:24 Teine veerand algab Moultrie kahe punktiga.
Katseaja-mees Wroten tabab vabavisked ja tablool VEF-i eduseis 24:19. Sellega ka esimene veerand lõpeb.
15:20 Andris Misters jääb kolmesejoonel täiesti vabaks.
15:22 VEF-ilt kiirrünnak otsa, Mejeris pealt. Paha-paha on see veerandi lõpp.
15:17 Vabavise sees.
14:17 Reggie Lynch korvi alt koos veaga.
12:17 Klavs Cavars suurendab vahe juba viiele.
12:15 Martin Dorbek avas oma vigade arve ja Glenn Cosey tabas mõlemad vabavisked.
12:13 Andrews tabas samuti kolmese. Punkt-punkti mäng.
12:10 Vahepeal tegi ka VEF skoori, aga Mirkovic vastas kolmesega!
9:8 Lewis keskpositsioonil vaba ja tabab. Kalev taas juhtima!
7:8 Mirkovic pani vabavisked ära. Pall ka Kalevil. 6.08 veerandaja lõpuni.
Oli ebasportlik! Mirkovic vabaviskejoonel. VEF-i treener pole rahul ja saab tehnilise ka. Publik plaksutab.
Mirkovic teeb vaheltlõike ja võetakse maha. Kohtunikud vaatavad videost, kas oli ebasportlik.
5:8 Zackilt kerged kaks punkti korvi alt.
5:6 Zack ülevalt alla.
5:4 Moultrie viib Kalevi ette.
3:4 Jõesaar tegi vea pealt panna üritanud Mejerisele, kes tabas ühe vabaviske.
3:3 Ate nõelab kolmese vastu.
3:0 Vabavise ka kotis.
2:0 Kangur avab skoori ja saab veel vabaviset ka visata.
Esimese minuti jooksul skoori avada pole suudetud.
Kalev/Cramo alustab rivistuses Branko Mirkovic, Janari Jõesaar, Arnett Moultrie, Chavaugn Lewis, Kristjan Kangur. VEF: Steve Zack, Arturs Ausejs, Jabril Durham, Artis Ate, Mareks Mejeris.
Tühje kohti veel on. Eriti ajakirjanike taga otsatribüünil, kus istuvad vaid kümme ajateenijat.
Soojenduse viimased hetked.
GIF89a: No kui siit täna ka lõpuks kõigi Eesti klubidega punkt-punktis pusinud VEF-i vastu ära ei tule, on midagi ikka päris valesti.