FOTOD JA VIDEO | Valus! Kalev/Cramo kaotas Tsmokile lisaajal, Briscoe ja Simmons jäid kõrvale

(45)
Sten Soku intervjuu!

Korvpalli VTB kustusid BC Kalev/Cramol võimalused jõuda play-offi.Täna jäädi koduväljakul lisaajal 80:85 alla Minski Tsmokile ja nii teeniti tabelisse kuue võidu kõrvale 15 kaotus.

Kohtumine oli algusest peale väga võrdne. Poolaja Kalev võitis 41:38, aga tõhusamat vahespurti teha ei õnnestunud. Lisaajale mindi seisul 73:73.

Kalevi resultatiivseim 20 punktiga Bojan Subotic, Thomas Van der Mars lisas 18 punkti. Vastastel oli 24 punktiga üleplatsimees Rootsi koondislane Christofer Czerapowicz.

Tsmoki tõusis kümnendaks (7/12), Kalev on jätkuvalt eelviimane ehk 12nes (6/15).

Mängu kokkuvõte:

Eelinfo:

Turniiritabelis on Kalev/Cramo kuue võidu ja 14 kaotusega 12. kohal. Minski-Tsmoki hoiab kuue võidu ja 12 kaotusega aga 10. positsiooni. Viimasel play-off'i viival ehk kaheksandal kohal on Permi Parma seitsme võidu ja 12 kaotusega. Seitsmendal kohal oleval Nižni Novgorodil on seitse võitu ja 11 kaotust.

Sel hooajal on Kalev/Cramo ja Minski-Tsmoki korra juba kohtunud ning toona teenis Valgevene klubi koduväljakul 87:84 võidu. Eelmistel hooaegadel Tallinnas toimunud omavahelistes matšides on alati peale jäänud Kalev/Cramo.

Kalev/Cramo ja Minski-Tsmoki kohtumine algab kell 17. Delfi hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis tekstiõhise otseblogi vahendusel.

Kalev/Cramo - Tsmoki
80:85 Kalev kaotab lisaajal
80:83 Tsmoki saab kolmega ette. Kalev võtab aja maha. 40,8 sekundit lõpuni.
80:81 van der Marsi vabavisked
78:81 Tsmokilt kolmene
78:78 Tsmoki viigistab vabaviskest 2.36 lõpuni
78:77 Subotic viib Kalevi ette
76:77 Tsmoki ees.
Algas lisaaeg
73:73 Normaalaeg on lõppenud! Kalevil jäi lõpus võimalus rünnata, kuid korralikule viskele ei jõutud. Lisaaeg.
73:73
73:71 Subotici kolm vabaviset 58,8 sekundit lõpuni.
70:71 Dorbeku korv
 68:71 Tsmoki 2+1 rünnak. 2.28 lõpuni.
68:68 van der Mars viigistab
66:68 Tsmoki pääseb ette.
66:66 4.50 lõpuni
66:62 Sokk on tabanud järjest kaks imeviset
62:62 Pisut alla kolme minuti on neljandat veerandaega mängitud ning seis on viigis. Kalev võtab mõtpemisaja.
62:60 Tsmoki on neljandat veerandit hästi alustanud.
Algas neljas veerandaeg.
58:52 Kolmas veerandaeg on lõppenud. Kalev kontrollib mängu, kuid tulised 10 minutit ootavad ees.
56:52 Poolteist minutit veerandaja lõpuni.
54:47. 2.46 jääb kolmanda veerandaja lõpuni. Kalev võtab mõtlemisaja.
53:45 Kanguri kolmene suurendab Kalevi edu.
49:42. Tsmokilt paar kiirustatud lahndust ja pallikaotust ning Kalev pääseb van der Marsi korvidest seitsme punktiga juhtima. Tsmoki võtab aja maha.
45:42 Kalev alustas kolmandat veerandaega kahe korviga, kuid Tsmoki vastas kolmese ja vabaviskega.
Algas teine poolaeg!
Teisel poolajal on Kalevi jaoks võtmeküsimus, kuidas väheste jõududega lõpuni mängus püsida. Kasutada on sisuliselt kaheksa meest. Tsmoki pink on pikem.
Saddler pani kolmese ässaks ja Kalev võidab poolaja 41:38.
Poolaja viimane minut käib.
41:38 Subbotic poolkiirest.
Lisaks Briscoele ei ole täna väljakul käinud ka Simmons. Tundub, et ka tema jääb kõrvale.
39:38 Seekord Van der Marsil olemas vastus Czerapowiczi punktidele.
37:36 Sokult kolmene ja tasakaal püsib.
34:31 Subboticilt kolmene, Tsmoki peatreener võttis nüüd omakorda mõtteaja.
Kairys võttis teist korda aja maha, poolaja lõpuni pisut vähem kui 4 minutit.
31:33 Jälle kolmene. Päris hästi nõelavad Tsmoki mängijad kaugelt.
31:30 Van der Marsi poolhaak.
29:30 Veel üks tabav kaugvise vastastelt.
29:27 Vastastelt valus kolmene, rünnakuaja viimasel sekundil.
29:24 Mirkovic keskpositsioonilt.
27:24 Mirkovic läbiminekust, pikad mehed tegid hästi tee vabaks.
Poolaega mängida 7.59.
25:24 Semenjuk sai vaba tee korvile ja raius ülevalt alla. Kalevi peatreener Kairys võttis aja maha.
Visketabavus väljakult külalistel 72 protsenti (8/11), Kalevil 50 protsenti (6/12). Pallikaotused Tsmoki kahjuks 5-3.
23:20 Jõeäär lõpetas kiirrünnaku.
Gray saab veel viskele, aga eksib ja esimene veerand Tsmokile minimaalse paremusega 20:19.
Soojendusel vigastas jalga Kalevi tsenter Sedric Simmons ning ilmselt me teda täna platsil ei näe.
19:20 Subbotic lähiviskest.
17:20 Subbotic vabaviskejoonelt.
15:20 Tsmoki nõelas poolkiirest, algas veerandaja viimane minut.
Mängida veerandaega 2.15.
15:16 Czerapowicz vabaviskejoonelt.
15:14 Van der Marsi poolhaak.
13:12 Dorbek läbiminekust.
11:12 Saddlerilt kolmene. Väga võrdne algus.
11:9 Mirkovic vabaviskejoonel 1/2.
Vastaste tagamängijal Krudjavtsevil juba kolm viga.
10:9 Kravish keskpositsioonilt.
10:7 Dorbek keskpositsioonilt.
8:7 Saddler läbiminekust.
8:5 Van der Mars vabavisetest.
6:5 Mirkovic sopsab kaugelt.
3:5 Tsmoki ette, oleme rünnakul hädas olnud.
3:3 Rootsi koondislane Czerapowicz võrdustas seisu.
3:0 Dorbek tabab nurgast kolmese. Eelnevalt võttis ta kaitses palli vahelt.
Cramo püüab hooaja seitsmendat võitu. Kohtumine algas.
Tsmoki alustab viisikuga - Saddler, Meštšerjakov, Kudrjavtsev, Kravish, Czerapowicz.
Kalevi algrivistus - Kangur, Mirkovic, Dorbek, Keedus ja Van der Mars.
Turniiritabeli viimane Krasnojarski Jenissei alistas täna BC Astana 90:76 ja see Kalevile väga sobib. Minski alistamise korral on võimalik nüüd turniiritabelis tõusta kohe kahe koha võrra, kümnendaks.
Tere õhtust korvpallisõbrad. Kalev/Cramol on VTB liigas asjad väga konkreetsed. Tänane kaotus Minski Tsmokile tähendaks play-off rongilt maha pudenemist. Seega tuleb võita!