FOTOD JA VIDEO | Kalev/Cramole hooaja esimene kaotus. Himkiga võideldi, aga pisut jäi puudu

(103)
VTB Ühisliiga, Kalev/Cramo - Moskva oblasti Himki
VTB Ühisliiga, Kalev/Cramo - Moskva oblasti HimkiFoto: vtb-league.com

Korvpalli Eesti meisterklubi BC Kalev/Cramo jätkas VTB Ühisliiga hooaega võõrsil, kus kohtuti Moskva oblasti Himkiga. Cramo kaotas mängu 73:80.

Paari päeva eest Euroliiga hooaega kaotusega alustanud Himki oli löödav, aga Kalevil ei õnnestunud teha väga head mängu.

Liialt palju tuli sisse eksimusi, mis ei võimaldanud nimekat vastast karistada. Veel normaalaja eelviimasel minutil sai Kalev korraks nelja punkti peale 70:74, ent Tony Crockeri kaks järjestikust tabamust said otsustavaks.

Himki resultatiivseim oli 23 punktiga Aleksei Šved, kelle visked väljakult 6/18 Crocker lisas 17 ja korvialune jõud Jordan Mickey 16 punkti. Mickey sai kätte ka 11 lauapalli, neist 7 ründelauas.

Kalevi tulemuslikum oli 14 punkti ja 7 korvisööduga Branko Mirkovic. Maksim Salash lisas 14 minutiga 13 punkti, visked väljakult 6/6. Samuti 13 punkti kogunes Chavaughn Lewise arvele.

MOSKVA OBLASTI HIMKI - BC KALEV/CRAMO
Kohtumine lõppes.
80:72 Lewis keskpositsioonilt.
80:70 Šved vabaviskejoonelt.
79:70 Crockerilt kolmene ja Cramo treeneritelt aeg maha. Minna napilt üle minuti.
Läheb põnevaks, mängida veel 1.39.
76:70 Crocker võimsalt pealt. Lynch pandi postrile.
74:70 Almeida korvi alt.
Himkilt kolmas pallikaotus järjest.
74:68 Almeida vabaviskejoonelt 1/2.
Himkile ründeviga!
74:67 Lewis läbiminekust korvi alt. Himki võtab aja maha. Mängida pisut alla 2 minuti.
74:65 Lynch läbiminekust korvi alt.
Lõpuni minna 2.56. Cramo minutiline mõtteaeg.
74:63 Crocker tabab kaugelt.
71:63 Lewiselt kolmene. Cramo hingab kuklasse, aga midagi jääb puudu.
71:60 Švedilt rünnaku lõpusekunditel raske kolmene.
68:60 Švedilt kauge kahene.
Aeg võeti maha, normaalaega mängida 5.58.
66:58 Thomas korvi alt, Švedilt hea teravus.
64:58 Dorbek korvi alt, hea sööt Kangurilt.
64:56 Šved paneb veaga kolmese sisse. Päris julmaks läheb juba.
61:56 Jõesaar lajatab ka kaugelt!
61:53 Vanameister Monja paneb vastu.
58:53 Vaheltlõige ja Mirkovicilt veel üks kolmene!
58:50 Mirkovic vastab Himki kolmesele omakorda tabava kaugviskega.
55:47 Jõesaar teeb skoori.
54:45 Švedilt kolmene ning kolmas veerandaeg läbi.
51:45 Salash taaskord resultatiivne, seekord korvi alt.
51:43 Mickey vabaviskejoonelt.
49:43 Salash keskpositsioonilt. Mees paneb täna kui kulda.
49:41 Mirkovicilt floater ehk lind lendu ja sees. Himki peatreener võttis aja maha.
49:39 Lynch korvi alt.
49:37 Mickey korvi lähistelt.
47:37 Ründelauas Mickey, talle tehti viga ja mõlemad vabavisked sees.
Kolmandat veerandaega mängida 4.20.
45:37 Punktid nii Salashilt kui Almeidalt.
45:33 Šved ründelauas ja kas hakkab mäng ära minema...
43:33 Himkile ründelaud ja punktid ka lisaks.
40:33 Kanguri läbiminek korvi alla.
Almeida pani mõlemad vabavisked mööda.
Himki mängija teenis Almeida vastu tegutsedes rünnakul ebasportliku vea.
Lewis pani pealpaneku rõngasse!
39:31 Lucas pealt, hästi saame praegu ründelauda.
39:29 Lucas 2+1, aga vabavise taaskord mööda.
Teine poolaeg algas.
Maksim Salash Cramo poolelt 8 punkti, vastastel sama pulga peal Šved ja Crocker. Švedi visked väljakult sealjuures 1/9!
Cramol visketabavus mängust 35 ja Himkil 37 protsenti. Ründelauad Himkile 11-6, pallikaotused Himkile 9-8.
37:27 Crocker pani lõpusekunditel kolmese. Valus.
Käib poolaja viimane minut.
34:27 Šved tabab mõlemad vabavisked.
Kangur eksib mõlemal vabaviskel.
32:27 Mirkovic vabaviskejoonelt 1/2. Himki peatreener Bartzokas võttis aja.
Poolaja lõpuni 2.10. Šved üle pika aja tagasi väljakule.
32:26 Jõesaarelt kolmene.
32:23 Crocker keskpositsioonilt.
30:23 Jõesaar otsajoone lähistelt keskpositsioonilt.
Kusjuures Himki pole täna üldse hästi mänginud, Kalevile on antud šanss midagi ära teha.
Oh issand jumal, kuidas Kangur praegu eksis! Korvi all täiesti vaba. Ja ei saa palli korvi.
30:21 Lynch vabaviskejoonelt 1/2.
30:20 Gurbanov korvi alt. Kairys võttis aja maha. Poolaja lõpuni umbes 5 minutit.
28:20 Jenkinsilt kolmene.
25:20 Salash lõikab palli vahelt ja teise korvi alla välja. Himki on mõne minutiga suutnud teha 3-4 pallikaotust.
25:18 Salash korvi alt.
25:16 Šved vabaviskejoonelt 1/2, Salash sai ebasportliku vea.
24:16 Salash korvi lähistelt.
24:14 Zaitsevilt kauge kahene.
22:14 Valgevenelane Salash korvi alt.
Esimene veerand Himkile 22:12, Šved sai veel keskjoonelt viskele, aga pani mööda.
22:12 Jordan Mickey korvi alt.
20:12 Lewiselt kolmene.
20:9 Zaitsev vabavisetest 2/2.
Veerandaja lõpuni 1.16. Himki domineerib.
18:9 Švedilt kolmene 8 meetri pealt.
Cramo kaitses täielik kaos ja Kairys võttis aja maha.
15:9 Gillilt nurgast kolmene.
12:9 Lewis vabaviskejoonelt 2/2.
Kuus minutit kohtumise algusest kulunud.
12:7 Mickey 2+1, Lucasele viga.
9:7 Lucas pealt, suurepärane seljatagant sööt Mirkovicilt.
9:5 Himki meestelt kolmene.
6:5 Lucas korvi alt 2+1, aga vabavise mööda. Hea sööt Almeidalt.
4:3 Šved vabaviskejoonelt 2/2.
Kohtunike brigaad tuleb riikidest Poola, Tšehhi ja Leedu.
2:3 Mirkovicilt kolmene.
Pall mängus ja Gill paneb kohe pealt.
Cramo algviisik - Mirkovic, Kangur, Almeida, Lucas ja Dorbek.
Tere korvpallisõbrad! Kalev/Cramo alustab VTB liigas hooaja test kohtumist. Võõrsil Euroliiga klubi Moskva oblasti Himki vastu.

Eelinfo:

Kalevlased alustasid uut hooaega suurepäraselt, kui esimeses voorus võeti võõrsil 82:68 võit Nižni Novgorodi üle. Ivan Almeida panustas 36 punkti, lisaks võttis ta üheksa lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu.

VTB Ühisliiga hooaega alustas edukalt ka Himki. Esimeses voorus alistati 96:67 Riia VEF. Teises kohtumises oldi Krasnojarski Jenisseist parem 99:67.