BLOGI | Võõrsil mänginud BC Kalev/Cramo hammas Moskva CSKA peale ei hakanud

(53)
Kristjan Kangur ja Janari Jõesaar võitlemas CSKA tsentri Kosta Koufosega.Foto: Andres Putting

Eesti valitsev meisterklubi BC Kalev/Cramo läks korvpalli VTB Ühisliigas võõrsil vastamisi Moskva CSKA-ga. Võõrustajad kirjutasid tabelisse järjekordse võidu, alistades kalevlased 81:67.

CSKA tegi vahe sisse juba avaveerandajaga, mis võideti 29:14. Teise poolaja keskel oli vahe juba 49:28, aga veerandaja lõpuks suutsid kalevlased vastata 11:0 spurdiga. Seega mindi vaheajale Euroliiga meistri 49:39 eduseisus.

Veel kolmanda veerandaja poole peal oli Kalev maas 44:54, aga seejärel läksid võõrustajad ikkagi oma teed. Viimase vaatuse eel oli edu juba 72:49, mis tähendas, et viimane veerandaeg oli juba vormistamise küsimus.

Kalevi suurim punktitooja oli Kyle Vinales 14 silmaga. Head tabavust kaugvisetel (4/6) näidanud Janari Jõesaare arvele jäi 12 punkti. Kristjan Kitsing lisas 8, Sander Raieste 7 silma. CSKA resultatiivseim oli Darrun Hilliard 14 silmaga, 12 punkti panustas võitu Daniel Hackett.

CSKA-le oli see nelja kaotuse kõrvale 14. võiduks. Kalev jätkab 7 võidu ja 10 kaotuse peal.

Moskva CSKA - Kalev/Cramo
Läbi! Kalevlased suutsid viimaste minutitega vahet korralikult vähendada, aga CSKA võtab ikkagi kindla võidu 81:67.
79:65. Raieste vähendab veelgi vahet.
79:63. Paasojalt tabav kahene.
79:59. Paasoja on vabaviskejoonel kindel. Lõpuni jäänud veidi üle 3 minuti, suurem pinge on aga juba mängust kadunud.
75:55. Raieste lõikab palli vahelt ja murrab edukalt korvi alla. Mängu lõpuni jäänud 5 ja pool minutit.
75:53. Hilliard toob korvi alt CSKA-le kaks punkti juurde.
72:51. Killeya-Jones alustab viimast veerandaega kahesega.
72:49. Kolmas veerandaeg läbi. Kui veel 5 minuti peal oli Cramo maas 44:54, siis seejärel lagunes kalevlaste mäng täielikult.
70:49. Sant-Roos lõpetab Hilliardi söödu pealtpanekuga ja CSKA vahe on taas 21 silma. 3. veerandi lõpuni jäänud minut.
63:49. Kitsing eksib kolmesel, aga korjab ise lauapalli ja murrab korvi alla ning toob kaks silma juurde.
63:47. Bolomboy tabab mõlemad vabavisked, CSKA edu juba 16 silma.
59:47. Kurbanovi kolmene aga kasvatab vahe taas kahekohaliseks.
56:47. Kalevil oli hea võimalus veel vahet vähendada, aga Škele kahene ja Vinalese kolmene läksid mööda. Kalev on teisel poolajal seni mängus ilusti sees olnud.
56:47. Jõesaarelt taas kolmene!
54:42. Jõesaar tabab taas kolmese.
Ja teine poolaeg on alanud!
49:39. Sellega ka avapoolaeg lõppeb. Kalevi suurepärased viimased minutid vähendasid CSKA-ga kõvasti vahet.
49:39. Jõesaar eksib kolmesel, aga Killeya-Jones toob korvi alt kaks punkti juurde. Kalev on teinud 11:0 spurdi.
49:34. Kitsing tabab kolm vabaviset, kalevlased vähendanud vahe 15 peale.
49:31. Jõesaarelt kolmene, poolajani jäänud 2 minutit.
46:28. Vinaleselt kaks ebaõnnestunud rünnakut järjest, Kalev ei saa oma mängu kuidagi käima.
43:28. Kitsingult tabav kolmene.
43:25. Hilliard vabaviskejoonelt ei eksinud, võõrustajate edu juba ligi 20 silma... Poolaja lõpuni jäänud 4 ja pool minutit.
41:25. Kangurilt valesööt, Hilliard murdis korvi alla ja sai Jõesaarelt vea kätte.
36:20. Sant-Roos lõpetab kiirrünnaku kahesega, CSKA kontrollib selgelt mängu.
31:20. Kurbas vajutab palli pealt!
31:18. Raieste murdis ilusti korvi alla ja sai vea kätte, kuid vise läks mööda. Kahest vabaviskest tabab mees ühe.
29:14. 1. veerandaeg on läbi. Sokk tabas 30 sekundit enne lõppu kolmese, aga Sant-Roos vastas CSKA poolelt kiirelt samaga. Sokul oli veel viimastel sekunditel võimalus seisu vähendada, aga raskest positsioonilt teele saadetud vise läks mööda.
24:11. Kurbas tabab mõlemad vabavisked.
22:9. Lopatinilt kolmene, CSKA edu juba 13 silma. Štelmahers võttis minutilise mõtteaja.
18:9. Killeya-Jones eksib korvi alt.
3 ja pool minutit jäänud esimese veerandaja lõpuni. CSKA ees 14:9.
12:9. Kangur toob lauast kaks punkti juurde ning vähendab Kalevi kaotusseisu.
4:5. Vinalese kahene viib Cramo ette.
4:3. Vinales tabab kolmese ja avab Cramo punktiarve. Kalev on 2 minutiga peale uhanud juba 4 kolmest.
Kalevi algviisik: Kangur, Jõesaar, Kitsing, Vinales, Škele.
Kohtumine on alanud!
Tervist, korvpallisõbrad! Juba peagi algab VTB Ühisliiga kohtumine, kus BC Kalev/Cramo kohtub võõrsil valitseva Euroliiga võitja Moskva CSKA-ga.