BLOGI | Tasemevahe pandi maksma: Moskva CSKA küttis Kalev/Cramole 27-punktilise sauna

(68)
 BC Kalev/Cramo - Rapla Avis Utilitas
BC Kalev/Cramo taimautFoto: Madis Veltman

BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas ühe võidu kõrvale teise kaotuse, kui võõrsil jäädi Euroliiga tippklubile Moskva CSKA-le alla 75:102.

CSKA lükkas käigu sisse juba avaveerandil, mis lausa 31:14 võideti. Kalev oli tõsiselt hädas moskvalaste rünnakute peatamisega - isegi kui vastased mööda viskasid, lubati neil ründelauapall võtta. Esimese kaitselauapalli võtsid kalevlased alles siis, kui mängitud oli juba üle kaheksa minuti.

Teisel veerandajal kasvas vahe küll esmalt 23 punktile, kuid siis said pisut oma mängu käima ka kalevlased - vahe kahanes korra 14 silmale ning avapoolaeg lõppes CSKA 54:38 eduseisus.

Teisel poolajal ei suutnud Kalevi taas vastastega sammu hoida ning lõpusireeni ajal särasid tablool CSKA võidunumbrid - 102:75.

Võitjate poolelt kogus Othello Hunter 19 punkti ja 9 lauapalli, Will Clyburn lisas 17 punkti ja 6 lauapalli. Kalevi eest viskas Ivan Almeida 18 punkti ja andis 5 korvisöötu, kahekohalise punktisummani jõudsid ka Janari Jõesaar (13) ja Reggie Lynch (11).

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Enne mängu:

Kalev on alustanud Ühisliiga hooaega ühe võidu ja ühe kaotusega. Kui avavoorus alistati võõrsil Nižni Novgorod 82:68, siis viimatises kohtumises jäädi võõrsil 73:80 alla Moskva oblasti Himkile.

Kreeklase Dimitrios Itoudise juhendamisel viiendat hooaega alustanud CSKA pole tänavu veel vääratanud. Ühisliigas on alistatud Krasnojarski Jenissei 91:66, Astana 86:61 ja Nižni Novgorod 84:78. Euroliigaski on kirjas juba võit Barcelona, Tel Avivi Maccabi ja Istanbuli Darüssafaka üle.

Kalevi ja CSKA kümme omavahelist kohtumist on alati lõppenud Venemaa meistri võiduga. Mullu olid Tallinna ja Moskva esiklubide mõlemad mängud meeldivalt tasavägised: Venemaal lõppes mäng seisul 108:100 ja Eestis 105:95.

CSKA on suutnud sisuliselt kogu oma mulluse põhituumiku - Nando De Colo, Sergio Rodriguez, Will Clyburn, Cory Higgins, Othello Hunter, Kyle Hines, Nikita Kurbanov ja Andrei Vorontsevitš - säilitada. Uutest meestest väärivad tutvustamist endine Kristjan Kanguri klubikaaslane, Itaalia passiga Daniel Hackett ja mullu Phoenix Sunsi eest NBA-s väljakul käinud Alec Peters.

Kalev peab eeloleval nädalal Ühisliigas lausa kaks mängu, laupäeval kohtutakse hooaja esimeses kodumängus Saraatovi Avtodoriga.

Moskva CSKA - Kalev/Cramo
CSKA saab 100 punkti täis - Othello Hunteri kolmene teeb seisuks 102:75 ning kohe pärast seda kõlab ka lõpusireen. Mäng lõppenud!
CSKA läheb oma teed ning liigub samal ajal ka 100 punkti poole. 87:62, mängida veel kuus minutit.
Kolmas veerand lõpeb - 77:57 on Kalevi kaotusnumbrid. Vahepeal tuldi taas lähemale, kuid CSKA liigub endiselt 100 punkti graafikus.
Kalevilt paar ebaõnnestunud rünnakut ning CSKA kasvatab vahe kiirrünnakutega taas 20 peale - 69:49.
Kalev on suhteliselt hästi teist poolaega alustanud. Kaitse enam selline läbisõiduhoov pole.
Kalev alustab kohe kahe korviga. 54:43.
Teine poolaeg on alanud!
Avapoolaeg lõppenud! Kalev sai teise veerandi lõpus enda mängu juba päris korralikult käima ning korra vähenes vahe 14 punkti peale. Teise veerandi kalevlased igatahes 24:23 võitsid, aga vaheajale minnakse 38:54 kaotusseisus.https://twitter.com/VTBUL/status/1054422031985459200
Almeida kolmene vähendab vahe 16-le. 50:34.
CSKA jätkab hea hooga, aga ka Kalev on nüüd tasapisi palli korvi saamas. Jõesaare vabavisked tõmbavad vahe alla 20 - 48:29.
CSKA mäng läheb kui lepase reega. Kulagini järjekordne kolmene paneb Kairyse taas aega maha võtma. 44:21.
Jõesaar tabab kolmese. Kalev on teist veerandit paari õnnestumisega alustanud. 32:19.
Kalev ei suutnud kohe kuidagi esiteks vastaste rünnakuid kinni võtta, teiseks ka kaitselauda kätte saada. Kaks kaitselauapalli ühe veerandaja kohta on lausa kohutav näitaja, aga kõigi eelduste kohaselt ei jätka ka CSKA visked sellise tuhinaga sopsamist.
Avaveerand lõpeb - CSKA on sisse võtnud lausa 17-punktilise eduseisu. 31:14.
Lynch võtab kaitselaua! See on Kalevi jaoks mängu esimene. Mängitud pisut üle kaheksa minuti, 29:12.
Kalev saab küll kaks ründelauda, aga kaugvisked ei taba ning CSKA vastab poolkiirest. 26:11.
Ja kohe sellele vastuseks teeb de Colo väga optimistliku söödu, mis läheb pallikaotuseks.
Kalev ei saa CSKA-d kohe mitte kuidagi kaitses kinni. Moskvalased on seni oma igal rünnakul skoori teinud!
Lynch pöörab hästi ja viskab kaks ära, enne seda pani Clyburn järjekordse ründelaua järel üle Almeida pealt. 18:9.
Kalev naaseb taimaudilt hästi - Almeida paneb pealt. 16:7.
Antonovi kolmene sunnib Kairyst taimaudile. 16:5 - CSKA on vähem kui nelja minutiga juba 16 punkti ladunud!
Lucas teeb järjest kaks isiklikku viga, de Colo tabab vabavisked. 13:5.
Almeida võtab rünnakuaja viimastel sekunditel teravuse enda peale ning 2+1-st jääb väga napilt puudu. Vabavisked aga mõlemad sopsavad. 9:5.
Clyburn mängitakse hästi nurgast viskele. 9:3.
Hackett saab samuti käe valgeks. Kalev on juba kaks korda väga agressiivselt ründelauda läinud, kuid seni on selle võtmisest napilt puudu jäänud. 4:3.
Mirkovic avab Kalevi skoori kolmesega, enne seda tegi Clyburn ründelaua järel skoori. 2:3.
Mäng algas!
CSKA-l on täna ka mitu puudujat - Sergio Rodriguez, Nikita Kurbanov ja Cory Higgins.https://twitter.com/cskabasket/status/1054406748591788033
Tere õhtust! CSKA ja Kalevi mäng on peagi algamas. Võõrustajad alustavad koosseisus de Colo, Antonov, Clyburn, Hackett, Hunter; Kalev paneb vastu Dorbeku, Mirkovici, Almeida, Kanguri ja Lucase.