BLOGI | Suurepärane võit! Kalev/Cramo üllatas Euroliiga klubi ka võõrsil

 (64)
VTB ühisliiga: Kalev/Cramo - Peterburi Zenit
BC Kalev/Cramo on sel hooajal näidanud ilusaid mänge.Foto: Madis Veltman

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kohtus VTB Ühisliigas Venemaa tippklubi Peterburi Zenitiga, kellel oktoobri lõpus Kalevi spordihallis selg prügiseks tehti. Pühapäeval oldi paremad ka Peterburis, Kalev võitis 76:75.

Kalev võitis esimese poolaja 43:41. Tasavägises heitluses viisid Kristjan Kitsingu, Kyle Vinalesi ja Janari Jõesaare korvid Kalevi minuti enne lõppu 76:69 ette. Zenit suutis tänu Austin Hollinsi kolmesele ja Andrei Zubkovi 2+1-le mängu tagasi tulla. Kodutiimile jäi ka viimane rünnak, aga Andrew Albicy söötis palli auti.

Kyle Vinales oli 29 punktiga Kalevi resultatiivseim, Jõesaare arvele jäi 14 punkti ja 6 lauapalli. Zenitile tõi Hollins 18 punkti.

Vaata kogu statistikat SIIT!

Liigatabelis oli tegemist üliolulise matšiga, sest Kalev läks Euroliigas mängivast Zenitist mööda. Kalevlastel on nüüd 7 võitu ja 8 kaotust, Zenitil 6 võitu ja 9 kaotust. Kalev tõusis tabelis lausa viiendale kohale, Zenit langes üheksandaks.

Enne mängu: Kui Eesti esiklubi jaoks suhteliselt kergelt kulgenud Eesti-Läti liiga mänge mitte arvestada, tuleb Kalev/Cramo Zeniidi vastu Saraatovi Avtodori üle võetud koduvõidu pealt. Peterburi meeskonnal on kaasa võtta hiljutine valus mälestus Moskva CSKA-st (kaotati 63:82) ja Kaasani Unicsist (samuti kaotus 75:86). Euroliigas suutis Zeniit 23. jaanuaril kodusaalis 91:87 üle mängida kreeklaste Pireuse Olympiakose, kuid neljapäeval kaotati võõrsil Barcelonale kindlalt 72:90.

Seotud lood:

Väidetavalt tänavusele hooajale 26,7 miljoni euro suuruse eelarvega vastu läinud Zeniit on hispaanlasest peatreeneri Joan Plaza käe all pidanud võitlema suurte raskustega. Kui VTB liigas hoitakse hetkel Kalevi järel 7. kohta, siis Euroliigas on kogutud küll 7 võitu, aga koos Saksa klubide Berliini Alba ja Müncheni Bayerniga jagatakse maid tabeli päris lõpus.

Huvitaval kombel on Zeniidi meeskond olnud just kodusaalis väga kesine – Jubileinõi spordipalees on 7-st kohtumisest suudetud võita vaid üks. Seevastu võõrsil kogutud saldoks on 5-2. Kalev/Cramo on vastupidi olnud kodusaalimeeskond, kui Tallinnas on senine resultaat positiivne (5-4). Väljas on 5-st peetud kohtumisest teenitud üks võit.

Kuigi viimases Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumises Tartu Ülikooli vastu andis ameeriklase Michael Finke põlv soojendusel ennast tunda ja jättis mehe lõpuks kohtumisest eemale, siis midagi tõsist ei tohiks jalaga olla. Peterburi reisi võtab meeskond ette igatahes täiskoosseisus ja kõik mängijad peaksid olema valmis peatreener Robert Štelmahersi käsu peale ka väljakule jooksma.

BC KALEV/CRAMO - PETERBURI ZENIT
Võit!!!!!
0,4 sekundit pannakse tabloole ja Kalevi pall. Seega on sisuliselt võimatu võitu maha mängida.
Aga Zeniti mängujuht Albicy söödab Zeniti viimasel rünnakul palli lihtsalt auti! Kohtunikud vaatavad, palju aega üle jäi.
Väga valusad pool minutit, kõigepealt lastakse Zenitil kolmene tabada ja siis veel 2+1 otsa... 76:75
Ameeriklane tabab mõlemad, 76:69! 1.03 lõpuni.
Zenit eksib kiirel kolmesel ja Vinales saadetakse vabaviskejoonele.
Jõesaar tabab Soku söödust kolmese ja viib Kalevi 1.07 enne lõppu 74:69 ette! Seis on juba väga lootustandev!
Vastaste kuulsaim mängija Ayon teenib kaks rünnakut järjest vabavisked ja realiseerib neljast kaks. Kalev 1.43 enne lõppu ees 71:69-
Vinalesi suurepärane esitus jätkub, ta on toonud juba 27 punkti. Kalev juhib 2.11 enne normaalaja lõppu 71:67.
Nüüd on Kalevi viimased rünnakud ebaõnnestunud, aga kolm minutit enne lõppu juhitakse 69:67.
Taas Vinales ja Kalev 69:65 ees!
Vinalesi ja Kitsingu korvid viivad Kalevi 66:62 ette! 6.30 normaalaja lõpuni.
Alanud on ka neljas veerandaeg, Zenit hoiab endiselt nappi eduseisu. 62:59.
Minut kolmanda veerandi lõpuni, Zenit ees 59:55.
Teine poolaeg on alanud, Zenit läks kiirelt 45:43 ette.
Ja Kalev võidabki esimese poolaja 43:41!
Jõesaare kolmene viib 21 sekundit enne poolaja lõppu Kalevi 43:41 ette!
Nüüd on Zenit natuke eest libisenud, 5.42 poolajani ja 33:26.
Esimene veerand läbi, Zenit juhib 22:20. Kalevi resultatiivseim on Vinales 13 punktiga.
Zenit läheb kaks minutit enne esimese veerandi lõppu 22:18 ette, Gustavo Ayoni arvel on juba 9 punkti.
Pool esimesest veerandist mängitud, Zenit juhib 10:9.
Zenitil on vigastustega väljas Mateusz Ponitka, Alex Renfroe, Colton Iverson ja Dmitri Hvostov.
Kalevil peaks täna kõik mehed rivis olema, algkoosseis oli traditsiooniliselt Kyle Vinales, Aigars Škele, Janari Jõesaar, Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing.
Kalevi kapten Kristjan Kangur tabab kolmese ja viigistab. 5:5.
Tere pärastlõunat! Zeniti ja Kalev/Cramo mäng on alanud. Zenit on esimese pooleteise minutiga 5:2 ette läinud.