BLOGI | Kohutava avaveerandi teinud Kalev/Cramo kaotas Kaasani Unicsile 24 punktiga

(88)
Korvpall BC KalevCramo vs Kaasani Unics
Korvpall BC KalevCramo vs Kaasani UnicsFoto: Jaanus Lensment

Eesti valitseva meisterklubi BC Kalev/Cramo jätkas täna VTB Ühisliiga veerandfinaalseeriat ja pidi Kaasanis kohalikult Unicsilt vastu võtma kaotuse 84:108.

Unics otsustas mängu saatuse juba avaveerandiga, mis võideti lausa 40:13 (!). Kalev enam kordagi 16 punktist lähemale ei jõudnud.

Enim pahandust tegi Kalevile 23 punkti visanud ja 12 lauapalli võtnud Maurice Ndour. Errick McCollum lisas 16, Melvin Ejim 12 ning Raymar Morgan ja Jamar Smith võrdselt 11 punkti.

Kalevi resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Arnett Moultrie, kes kogus 16 punkti ja hankis 10 lauapalli. Branko Mirkovic tõi 14, Chavaughn Lewis 13 ja Tanel Kurbas 10 silma.

Kolme võiduni mängitava seeria kolmas kohtumine peetakse järgmisel kolmapäeval Tallinnas. Avamängu Kaasanis oli Unics võitnud 92:82.

KAASANI UNICS - BC KALEV/CRAMO
Unics võitis 108:84 ja asus veerandfinaalseeriat juhtima 2:0.
104:84. Poolteist minutit mängida.
102:84. Mirkovic tabab väga kauge kolmese kaheksa meetri pealt.
Mängu lõpp on juba väga pingevaba. Seis 102:81.
Kalev võtab mõtlemisaja. Lõpuni jääb 3.17.
101:81. Moultrie jõuab 16 punktini.
101:79. Kolesnikovi kaugvise toob tabloole üle 100 punkti.
96:79. Moultrie tabab, kuus minutit jääb lõpuni.
96:77. Kurbas jõuab 10 punktini.
96:75. Unicsi kindel edu püsib.
92:71. Kurbas tabab.
92:69. Lewis tabas veaga.
Kolmanda veerandi lõpuks juhib Unics 90:66.
86:64. Mirkovic tabab kaugelt.
Seis 84:61. Poolteist minutit 3. veerandi lõpuni.
80:56. Vahe hakkab taas kärisema.
77:56. Veel üks kolmene Unicsilt (kokku 11/18).
74:56. Lewis tabab Unicsi kolmese järel mõlemad vabavisked.
71:54. Mirkovicilt kaugvise.
69:51. Moultrie tabab.
69:49. Morganilt vabavisked.
65:49. Kanguri korvi järel on vahe vähenenud 16 punkti peale.
65:46. Lewise kaugviskele vastab kohe Ejim.
62:43. Kangur tabab. Kalevi maa-ala töötab taas hästi, vahespurt 10:3.
61:41. Mirkovic tabab kolmese.
61:38. Ndour vastab Kanguri korvile.
59:36. Kurbas tabab.
Kolmas veerand algas.
Avapoolaeg lõppeb Unicsi eduseisus 59:33.
54:33. Poolteist minutit avapoolaja lõpuni.
50:33. Kitsing tabas kaugelt.
50:30. Unics nõelas kolmesega.
Seis 47:28.
45:28. Lewis tabab.
45:26. Unics tabab kaks vabaviset.
Kangur korvi alt mööda!
Unics on suutnud viie minutiga visata kolm punkti. Kalev on jätkuvalt maa-alas.
43:26 ja Unics on sunnitud minutilise mõtlemisaja võtma.
43:24. Keedus tabab kaugviskega. Kalev on alustanud veerandit 11:3 vahespurdiga.
43:21. Moultrie on toonud teisel veerandil kõik kaheksa Kalevi punkti.
43:17. Unics nõelab kaugviskega.
40:17. Moultrie toob kaks korvi järjest.
Avaveerand on lõppenud Unicsi eduseisus 40:13.
34:11. Päris õudsed numbrid.
Vahe juba 20 punkti - 31:11.
27:11. Lewis tabab. Kaks minutit avaveerandi lõpuni.
27:9. Vahe ei taha kuidagi väheneda.
25:6 Unicsile.
23:5. Kalev saab mängust alles teise viske sisse.
Kurbas teeb pallikaotuse.
21:3. Esimesed viis minutit on olnud väga nukrad.
19:3. Lynchi vabavisked kahest üks.
Veel üks kolmene - 19:2! Kalev võtab mõtlemisaja, kui mängitud on 4.16. Unicsi kaugvisked siiani neljast neli, Kalev on mängust korvi saanud ühe viske kaheksast...
Juba 16:2!
Unics juhib juba 13:2. Esimesed kolm minutit on olnud Kalevile päris õnnetud.
8:2. Kolesnikov jääb täiesti vabaks ega eksi kaugviskel.
5:2. Mirkovic avab Kalevi punktiarve.
Unics pääseb kiiresti 5:0 juhtima.
Mäng algas!
Kalev alustab viisikuga Lewis, Mirkovic, Kangur, Kurbas ja Moultrie. Õnneks on ka avamängust jalavigastuse tõttu 3. veerandil väljakult lahkunud Chavaughn Lewis kenasti rivis tagasi.
Tere, korvpallisõbrad! Eesti valitseva meisterklubi BC Kalev/Cramo jaoks jätkub täna VTB Ühisliiga, kui veerandfinaalseerias Kaasani Unicsiga peetakse teine kohtumine. Avakohtumise, kus kalevlased püsisid kenasti mängus kolm esimest veerandaega, kaotas Kalev 82:92.