BLOGI | Kalev/Cramo võõrsil Himkile vastu ei saanud, võõrustajad viskasid kalevlastele 118 punkti

(45)
Korvpall KalevCramo vs BC Himki
Kalev/Cramo vs BC HimkiFoto: Jaanus Lensment

BC Kalev/Cramo jätkas korvpalli VTB Ühisliiga hooaega pühapäeval, kohtudes võõrsil liiga liidri Moskva oblasti Himkiga. Himki sai kirja ülikindla võidu 118:81.

Himki alustas kohtumist 7:0 spurdiga, millele kalevlased suutsid kiiresti vastata ja peagi seisu 9:9 peale viigistada. 13:13 viigiseisul tegid võõrustajad taas 7:0 spurdi, aga külalised suutsid mängu tagasi tulla. Esimene veerand kuulus lõpuks Himkile 26:23.

Teisel veerandil panid aga võõrustajad püsti tõelise viskekontserdi, visates 37 punkti kalevlaste 17 vastu. Kolmanda veerandajaga kasvatas Himki vahet veelgi, Moskva klubi edu viimase vaatuse eel oli 94:63. Viimane periood kuulus samuti Himkile ja lõpuks võeti 37-punktiline võit.´Ühtlasi püstitasid võitjad käimasoleva hooaja isikliku punktirekordi.

Võitjate parimana viskas Aleksei Šved, kes viimasel veerandajal juba puhkust sai, 21 silma ja andis 7 tulemuslikku söötu. Lätlane Dairis Bertans panustas võitu 15, Jeremy Evans 13 punkti.

Kalevlaste poolelt oli resultatiivseim Kyle Vinales 13 punktiga, Aigars Škele arvele kogunes 12 silma. Eestlastest oli suurim punktitooja Martin Paasoja (9), tabades kolm kaugviset.

Kalevile oli see võidu kõrvale kuuendaks kaotuseks, millega ollakse hetkel kuuendal kohal. Himki jätkab ainsana täiseduga, olles võitnud kõik 11 kohtumist.

VTB: MOSKVA OBLASTI HIMKI - BC KALEV/CRAMO
Läbi! Himki võtab lõpuks 37-punktilise võidu numbritega 118:81.
112:78. Holton tabab mõlemad vabavisked, kohtumise lõpuni jäänud minut.
111:72. Paasoja tabab kolmese.
108:69. Jõesaarelt kaks punkti juurde.
106:65. Himki edu on juba kasvanud enam kui 40 punkti peale.
100:65. Zaitcev murrab korvi alla.
98:65. Holton võtab ründelaua ja tabab kahese.
94:63. 3. veerandaeg läbi. Kitsing lõpetas veerandi tabava kolmesega.
91:60. Evans leitakse korvi alt hea sööduga üles. Himkil 91 punkti juba koos.
85:60. Martin Paasoja tabab kolmese, eestlaselt täna esimesed punktid.
85:57. Himki võib juba kolme veerandiga 90 punkti täis saada.
79:53. Bookerilt kolmene ja Himki edu juba 26 silma.
72:49. Jõesaar tabab kaks vabaviset kolmest. Teine poolaeg on mõlemalt poolelt alanud resultatiivselt.
69:47. Kitsing korvi alt ei eksi.
Teine poolaeg on alanud!"
63:40. Valus lõpp poolajale. Šved tabab koos lõpusireeniga veel kolmese. Venelase arvel juba 19 punkti, kalevlaste resultatiivseim on  Škele 8 silmaga.
60:40. Šved ei jää vastust võlgu.
57:40. Dorbekult kolmene!
57:37. Sokk tabab taas kolmese, Himki edu püsib hetkel 20 punkti peal. Minut on jäänud poolajani.
52:32. Vahe kärises juba korraks 23 peale, aga Vinales tabas kolmese.
49:29. Vahe on kärisenud juba 20 silma peale. Poolaja lõpuni jäänud 3.41.
44:29. Bertansilt kolmene.
39:27. Kramer tabab kolmese ja Himki edu juba 12 punkti, Štelmahers võtab vaheaja.
28:25. Kurbas toob korvi alt kaks punkti juurde.
26:23. 1. veerandaeg on läbi. Himki alustas 7:0 spurdiga, aga Cramo suutis mängu ilusti tagasi tulla.
24:23. Sokk tabab kolmese!
24:20. Kurbas vähendab kalevlaste poolelt vahet.
24:18. Evans tabab kahese.
20:15. Holton lõpetab Cramo punktipõua.
20:13. Himki on 7:0 spurdi teinud, veerandaja lõpuni jäänud 2 minutit.
18:13. Evans kasvatab võimsa pealtpanekuga võõrustajate edu.
13:11. Gill viib Himki taas juhtima.
9:9. Škele viigistab seisu! Cramo on rabedast algusest üle saanud, samal ajal on Himki hakanud visetel eksima.
7:4. Škele tabab mõlemvad vabavisked.
7:2. Škele murrab korvi alla ja avab kalevlaste punktiarve.
7:0. Gillilt kolmene, Himki on kohtumist alustanud hästi.
4:0. Šved leiab hea sööduga Bookeri, kes paneb pealt.
Matš on alanud!
Cramo algviisik: Vinales, Raieste, Jõesaar, Škele, Kitsing.
Tervist, korvpallisõbrad! BC Kalev/Cramo jaoks jätkub hooaeg juba peagi, kui võõrsil kohtutakse suure Moskva oblasti Himkiga.