BLOGI | Kalev/Cramo kindlustas VTB liigas kaheksandat kohta, meeskond purustas punktirekordi!

(26)
BC Kalev/Cramo vs Zielona Gora Stelmet
BC Kalev/Cramo vs Zielona Gora Stelmet Foto: Andres Putting

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi jahtis täna VTB Ühisliigas hooaja kümnendat võitu, kohtudes võõrsil Poola klubiga Zielona Gora Stelmet. Juba poolaja võitis Cramo ülisuurelt 69:42, kogu mäng Eesti meisterklubile 117:100.

Sellega püstitati klubi rekord. VTB liigas pole Kalev/Cramo ühes kohtumises varasemalt nii palju punkte visanud.

Kalev dikteeris kohtumist algusest peale, kodumeeskond ei pääsenud juhtima kordagi. Kolmandal veerandajal ulatus vahe maksimaalselt 31 punkti peale.

Arnett Moultrie saagiks kogunes üleplatsimehena 30 punkti ja 7 lauapalli, Tony Wroten lisas 26 punkti, 7 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget. Chavaughn Lewiselt 16 punkti ja 8 korvisöötu, Branko Mirkovicilt 13 punkti ja 9 korvisöötu, Kristjan Kitsingult 12 punkti. Terve meeskonna peale Kalevil korvisööte 32, mis on ülimalt eeskujulik number.

Tervelt 21 pallikaotust teinud Zielona Gora resultatiivseim oli 14 punktiga Darko Planinic. Kalev/Cramo viskas vastaste pallikaotustest 40 punkti!

Kalevi mängijate visketabavus väljakult 55 protsenti (26/43), kaugvisked sealjuures 48 protsenti (12/25). Vabaviskeid teeniti tervelt 34 ja nendest realiseeriti 29.

VTB Liiga: Zielona Gora - Kalev/Cramo
Kohtumine lõppenud. Kalev/Cramo teenis VTB liigas hooaja kümnenda võidu tulemusega 117:100.
100:114 Moultrie keskpositsioonilt.
100:112 Ka poolakad jõuavad kolmekohalise punktisummani. Mängida 1.03.
90:109 Wrotenilt veel üks tabav kaugvise.
92:112 Kalevilt 2+1 rünnak. Pisut üle kahe minuti mängida.
90:106 Wroten sopsab nulli otsast kolmese. Vastased kasutavad mõtteaega.
88:103 Wroten läbiminekust.
88:101 Vastased on tulnud juba 13 punkti peale.
85:101 Aeg maas. Kalev/Cramo arupidamise aeg. Lõpuni 5.45.
83:101 Keeduselt rahustamise mõttes väga vajalik kolmene. Mängida veel üle kuue minuti, poolakad pressivad päris usinasti.
77:98 Wroten vabaviskejoonelt 2/2.
76:94 Wroten korvi alt.
Kolmanda veerandaja järel Kalev/Cramo peal 90:70.
68:90 Kitsing vabaviskejoonelt 3/3.
68:87 Vahe üle pika aja alla 20 punkti.
63:87 Moultrie lähiviskest. Käib veerandaja viimane minut.
59:85 Moultrie lähiviskest.
Veerandaega mängida 3.20. Ei tule 100 punkti kolmanda veerandaja lõpuks veel kokku.
59:83 Kairys võtab aja maha. Vastased said korraks pahasti jooksma.
55:83 Lewis läbiminekust.
51:81 Moultrie vabaviskejoonelt 2/2.
49:79 Vahe juba 30 punkti. Ei siin enam mänguks lähe.
Pisut üle kolme minuti mängitud ja vastased kasutavad juba mõtteaega.
Kalev alustas teist poolaega koosseisus - Moultrie, Kangur, Lewis, Kurbas ja Mirkovic.
49:77 Lewis läbiminekust.
42:71 Wrotenilt läbiminek.
Teine poolaeg algas.
Kalevi mängijad viskasid avapoolajal väljakult 63 protsendilise tabavusega. Moultrie arvel 17, Lewisel 12 ja Mirkovicil 10 punkti.
Kalev/Cramo võidab poolaja 69:42!!!
40:66 Mirkovicilt veel tabav kaugvise.
Algas poolaja viimane minut.
40:63 Salaš keskpositsioonilt.
36:61 Vabaviskejoonelt veel punktilisa. Pidu kestab!
Poolaega veel minna 2.45.
34:59 Lewis vabaviskejoonelt 3/3.
31:56 Vastastel ebasportlik viga. Mirkovic vabaviskejoonelt 2/2.
31:52 Lewis läbiminekust.
29:48 Poolaega mängida 4.25. No ei ole huvitav. Tore, et vähemalt meie poole kaldu.
27:46 Mäng ühte auku. Wrotenilt korv. Ja siis veel poolakatelt viga Lynchile.
25:44 Poolaega minna veel kuus minutit.
Kalevi peatreener Donaldas Kairys võttis aja maha.
23:38 Moultrie vabaviskejoonelt 1/2.
20:35 Moultrie poolkiirest pealt.
Poola klubi tegi teise veerandaja esimese minutiga kolm pallikaotust!
Teine veerand algab samas rütmis, mis esimene. Kalev ees 35:18 ja vastaste peatreener võtab kiirelt aja maha.
18:31 Kalev saab avaveerandiga kätte soliidse edu!
18:29 Vastased said kolm punkti vabaviskejoonelt.
15:29 Kalev on sõiduvees. Natuke üle minuti veel veerandaja lõpuni minna.
15:27 Kitsingult nulli otsast kolmene. Taas jäeti päris vabaks. Poolakad võtsid aja maha.
15:24 Dorbek vabaviskejoonelt 2/2.
Veerandaega minna 2.20.
15:22 Kitsingult 45-kraadi pealt kolmene. Hästi mängitud rünnak!
15:19 Dorbekult üsna raske kolmene. Cramo on algusest peale juhtinud.
10:16 Moultrie vabaviskejoonelt 2/2.
8:14 Kurbaselt 2+1 rünnak. Mängitud pea viis minutit.
6:11 Moultrielt 2+1 rünnak.
2:8 Kurbas keskpositsioonilt lauapõrkest.
Wroten eksis kahel vabaviskel.
2:6 Moultrie keskpositsioonilt.
0:4 Kalev on saanud esimesed punktid kirja. Vabavise Kangurilt ja kolmene Mirkovicilt.
Kohtumine algas.
Kalev/Cramo algrivistus - Mirkovic, Kurbas, Moultrie, Kangur ja Wroten.
Meeskondade tutvustamine käib, loetud minutite pärast läheb mänguks.
Kalevil on kõik olulised tegijad rivis, selles osas on seis nii hea kui olla saab.
Novembri keskel Kalevi spordihallis mängiti Poola klubi suurte raskustega üle 80:77. Vaevalt, et tänagi midagi lihtsat ees on ootamas.
Tere õhtust! Kohe hakkame kaasa elama Kalev/Cramo VTB liiga hooaja kohtumisele number 21. Mängitakse Poolas Zielona Gora Stelmet meeskonnaga.

Eelinfo:

Donaldas Kairyse hoolealused hoiavad kuus vooru enne põhiturniiri lõppu liigatabelis 9 võidu ja 11 kaotusega kaheksandat kohta. Zielona Gora on tänaseks edasipääsulootuse juba minetanud, olles seni kogunud vaid 4 võitu, kirjutab Kalev/Cramo koduleht.

Zielona Gora sai alles teisipäeva õhtul koduliigas valusa kaotuse, jäädes tiitlipretendentide duellis 107:110 alla Torunile. Koduses liigas paikneb Zielona Gora nüüd 20 võidu ja 5 kaotusega kolmandal kohal. Ühisliigas on poolakad kaotanud märtsis kõik neli kohtumist vähemalt 14 punktiga. Meeskonna viimane võit pärineb idaliigas veebruari algusest, kui koduväljakul alistati Saraatovi Avtodor.

Kalevi ja Zielona Gora esimese omavahelise mängu Ühisliiga ajaloos võitis Eesti esiklubi novembris 80:77. Võitjatele tõi Branko Mirkovic toona 18 punkti, külaliste resultatiivsemad olid 17 punktiga Markel Starks ja euroväljakutelt tuntud Darko Planinic. Ameeriklane ja horvaat on olnud ka ülejäänud mängudes meeskonna peamised vedajad.

Järgmise mängu peab Kalev Ühisliigas üheksandal aprillil Saku suurhallis, kui võõrustab tabeli teist meeskonda Kaasani Unicsit (16-4).