BLOGI JA FOTOD | Moskva CSKA kinkis Kalev/Cramole jõuludeks suure paki, uued leegionärid olid kahvatud

(65)

Kalev/Cramo korvpalliklubi võõrustas Saku Suurhallis VTB Ühisliiga ja Euroliiga tiitlikaitsjat Moskva CSKA-d. Venemaa tippklubi ei jätnud Kalevile mingit võimalust - esimene veerandaeg võideti 31:10, poolajaks oldi ees 51:26 ja kogu mäng kuulus CSKA-le 50:91.

Kalevi resultatiivseim oli 14 punktiga Kyle Vinales, 8 punkti lisas Kristjan Kitsing. CSKA poolelt tegid skoori kõik 12 mängijat, neist Daniel Hackett viskas 13 ja Andrei Vorontševitš 10 silma.

CSKA (9-3)on kaotanud tänavu Ühisliigas juba nii Krasnojarski Jenisseile, Peterburi Zeniidile kui ka Kaasani Unicsile, ometi paikneb meeskond Moskva oblasti Himki (11-0) järel tabelis teisel kohal. Euroliigas on CSKA 10 võidu ja 5 kaotusega viies.

Kalev/Cramo on võitnud Ühisliigas 12 mängust 5 ja paikneb ülitihedas tabelis üheksandal positsioonil.

Kalevi eest tegid pühapäeval Ühisliiga-debüüdi kaks uut korvialust jõudu, Michael Finke ja Sacha Killeya-Jones. Kumbki ei suutnud erilist kvaliteeti näidata ja ka statistika jäi kahvatuks. Killeya-Jones viskas neli punkti ja võttis kolm lauapalli, Finke lisas kolmele punktile seitse lauapalli. Esimene tabas väljakult kuuest viskest kaks, teine kuuest üks.

Kalev/Cramo - Moskva CSKA
Mäng läbi, lõppseis jäi 50:91.
Viis minutit mängu lõpuni. CSKA teine koosseis ei suuda enam nii hästi skoorida, aga sama probleem on ka Kalevil. Õigupoolest on Kalev sel veerandil suisa nulli peal. 40:78.
Kalev läheb viimasele veerandile seisult 40:74.
Kalevi uued leegionärid Sacha Killeya-Jones ja Michael Finke on jätnud pehmelt öeldes kehva mulje. Kahe peale on nad visanud kolm punkti, eksimusi ja hädiseid viskeid vähemalt neli korda rohkem.
Kui CSKA võit polnud juba enne kindel, siis nüüd on. Neli minutit kolmanda veerandi lõpuni, Kalev taga 33:63.
CSKA-l läheb nüüd viskekohtade leidmiseks kauem aega kui esimesel poolajal, aga Janis Strelnieksi klassiga mängijad suudavad tabada ka rünnakuaja viimasel sekundil. Kuus minutit kolmanda veerandi lõpuni, Kalev taga 31:56.
Teine poolaeg on kohe algamas. Vaatame, kas Kalev suudab mängu pisutki elevust tuua.
Poolaeg läbi, 26:51.
Kaks minutit poolajani, Kalevi kaotusseis on 21:49. CSKA resultatiivseimad on Bolomboy ja James vastavalt 10 ja 8 punktiga.
Mike James demonstreerib hiilgavat individuaalset meistrelikkust ja teeb Jõesaarele puhtalt üks-üks mängus ära. Kalevi kaotusseis on 5.12 enne poolaja lõppu 19:40.
Kalevile on punkte toonud vaid kolm meest: Vinales (9), Kitsing (6) ja Jõesaar (4).
Kalevi visketabavus väljakult on nüüd 24st 6.
Kitsingu kolmene vähendab pisut vahet. 17:33.
Algas teine veerandaeg.
CSKA saab seevastu punkte igast liinist. Esimene veerandaeg külalistele 31:10.
Kalevil pole jõudu ega oskusi, et korvi alla murda. Selle asemel leitakse üsna korralike kolmesekohti, aga ei tabata. Kalevi kaugvisked on 9st 2. Esimese veerandi lõpuni 1.20, Kalev taga 10:25.
Kalevi poolelt sekkuvad täna esimest korda mängu Janari Jõesaar ja uus täiendus Sacha Killeya-Jones. Viis minutit esimese veerandi lõpuni, Kalev on 8:17 kaotusseisus.
Kalevi ainsad punktid on kolme minutiga toonud Kyle Vinales. 5:10.
Bolomboy ja Hackett lisavad tabavad kolmesed. 2:8.
Mäng on alanud! Hackett viib tabava keskpositsiooniviskega CSKA juhtima.
CSKA skooriliider Mike James alustab pingilt, nii nagu viimasel ajal ikka.
Kalev/Cramo algkoosseis: Kyle Vinales, Armands Škele, Sander Raieste, Kristjan Kangur, Kristjan Kitsing. CSKA alustab nii: Janis Strelnieks, Daniel Hackett, Nikita Kurbanov, Joel Bolomboy, Kyle Hines.
Saku suurhalli on kogunenud sisuliselt täismaja publikut.
Tere õhtust Saku suurhallist! Kalev/Cramo ja Moskva CSKA mängu alguseni on jäänud pisut alla kümne minuti.